Facebook Google+ Twitter

„Kiedy rozum śpi, budzą się demony”. Recenzja „Słodkich Snów”

Tytuł dzieła słynnego hiszpańskiego malarza idealnie pasuje do filmu twórcy „REC”. To perełka kina europejskiego wśród wakacyjnych propozycji kinowych.

 / Fot. fot. materiały promocyjne / Fot. kadr z filmu, materiały promocyjneNigdy nie wiesz, kim jest gospodarz Twojego domu.
Thiller psychologiczny to coś, czego dawno w naszych kinach nie było. Cesar, główny bohater najnowszego filmu hiszpańskiego reżysera Jaume Balaguero, jest zwykłym mężczyzną w średnim wieku. Niczym się nie wyróżnia, ani przystojny, ani wybitnie miły, można powiedzieć, że jest wręcz nudy i nieciekawy. Jak praca dozorcy, którą wykonuje. Jednak to on zna wszystkie sekrety mieszkańców domu, którym się opiekuje. Zna ich słabości i przyzwyczajenia. Te zaś bez litości wykorzystuje przeciwko nim. Mieszkańcy, nie zdając sobie z tego sprawy, są bezbronni wobec swojego gospodarza. Jednak to, co wydaje się na początku niewinnymi i błahymi psikusami, z czasem staje się obsesją i niebezpieczną grą, w efekcie której dochodzi do zbrodni.

Główną ofiarą podwójnej gry Cesara jest piękna i młoda Clara. Czym zyskała sobie zainteresowanie chorego umysłu Cesara? Clara jest po prostu szczęśliwa. I to najbardziej denerwuje mężczyznę, przy całym jego pożądaniu i obsesji na punkcie kobiety. On sam nie potrafi być szczęśliwy. Żyjąc bez celu, kieruje się jedynie nienawiścią do tych, którzy go mają. Nie wiadomo dlaczego, reżyser nie daje nam na to pytanie odpowiedzi. Może po prostu taki się urodził. Targany sprzecznymi uczuciami mało kiedy traci zimną krew, ale to wszystko do czasu, bo bywa i tak, że pająk wpada we własną sieć.

Polecam film hiszpańskiego reżysera jako ambitniejszą alternatywę dla weekendowych propozycji multipleksów. Jednak zawiedzie się ten, kto chciałby się podczas filmu naprawdę bać. I tego mi trochę w tej najnowszej produkcji brakuje – chociaż momentami robi się gorąco i film trzyma w napięciu, bliskie jest ono jednak filmowi sensacyjnemu niż kinu grozy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.