Facebook Google+ Twitter

Kiedy ruszy Polsat24?

W październiku ubiegłego roku podano informację o złożeniu wniosku o przyznanie koncesji KRRiT dla nowego kanału informacyjnego. Prawdopodobnie będzie nim kierować Henryk Sobierajski.

Kanał ma być konkurencją dla TVN24 i TVP Info. Aby osiągnąć sukces, musi wyróżnić się unikalna formułą. Jaką? - Będzie się odróżniać od konkurentów i stworzy związek emocjonalny z widzem - wyjaśnił Tadeusz Żórawski, prezes domu mediowego Universal McCann.

Gdy rozmawiano o koncesji, datę rozpoczęcia emisji przewidywano na maj. Obecnie mówi się, że program ruszy w czerwcu. Zależy to od tempa przygotowań studia oraz terminu przyznania koncesji. Przy projekcie informacyjno-publicystycznym pracuje część zespołu TV Biznes, dziennikarze „Wydarzeń” oraz publicystyki Polsatu. Jednak Polsat24 to zupełnie odrębny kanał niż wyżej wymieniona stacja, która najprawdopodobniej będzie nadawać informacje jedynie ekonomiczne.

Pion powstał w piątek 1 lutego. Henryk Sobierajski ma odpowiadać za kanał informacyjny, Bogusław Chrabota i redakcja „Wydarzeń” z Jarosławem Gugałą za publicystykę, natomiast redaktorem naczelnym został Marek Markiewicz. Jak widać, Polsat24 połączy dziennikarzy z różnych redakcji należących do grupy Polsat. Zapewne złudne nadzieje mieli ci, którzy liczyli na nowe miejsca pracy.

Telewizja newsowa, o której mowa, byłaby trzecim kanałem informacyjnym na polskim rynku medialnym. Pionierem jest tu TVN24, który nadaje od 9 sierpnia 2001 roku. Kolejny projekt jest całkiem młody, bo widzami TVP Info jesteśmy dopiero od 6 października 2007. Wygląda więc na to, że decyzja o powstaniu Polsatu24 została podjęta mniej więcej w tym samym czasie, co decyzja o starcie kanału informacyjnego telewizji publicznej. Kiedy ruszy Polsat24 i czy osiągnie sukces?

Czytaj więcej:

Mediarun
Wirtualne Media
Pmedia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pamiętam jak dziś wypowiedzi "autorytetów", że TVN24 nie utrzyma się na rynku dłużej niż rok.
Pokrzepiająca jest troska o Polsat i sens jego nowych przedsięwzięć. Ja jednak daleki jestem od zaglądania do cudzych kieszeni. Z punktu widzenia widza natomiast, konkurencja może wyjść tylko na dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

będzie to lipa z tym nowym kanałem informacyjnym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, czy jest sens, by startować z trzecim już w Polsce kanałem czysto informacyjnym. Oczywiście jest możliwość odniesienia sukcesu, ale pod warunkiem, że Polsat przygotuje coś lepszego niż telewizja publiczna, bo TVP Info jak na razie jest w moich oczach raczej niewypałem.

Inna sprawa, że obecnie Polsat powinien zająć się raczej swoim głównym programem - bo wyniki Telekamer pokazały dobitnie, że telewidzowie zdecydowanie preferują to, co proponuje TVN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, literówka, już poprawiam.
Nie wspomniałam o Superstacji, tylko o redakcjach, które będą przy tym pionie pracować.
A Lisa usunięto z powodu szukania oszczędności... jedynie teoretycznie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba Bogusław ChrAbota? Nie przesadzajmy, jak kanał ma być dobrze zorganizowany, to nie wierzę, żeby nie było nowych miejsc pracy. Chyba że Jarosław Gugała będzie miał 12-godzinne dyżury pięć razy w tygodniu :). Chyba że to ma być kolejna Superstacja, o której nie wspomniałaś, ale wątpię, bo to by była kompromitacja. Swoją drogą - tworzenie kanału informacyjnego w kontekście szukania oszczędności, z którego to powodu teoretycznie odsunięto w Polsacie Lisa, a i zarazem związana z tym celowa nieobecność Lisa w takim kanale jest naprawdę interesująca :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.