Facebook Google+ Twitter

Kiedy ruszy rozbudowa zabrzańskiego parku im. Jana Pawła II?

O zabrzańskim parku Jana Pawła II Wiadomości24 pisały już kilkakrotnie. Poruszam tę kwestię po raz kolejny z bardzo prozaicznego powodu: teren, na którym powinien powstać park – a nie powstaje – widzę z okna mojego pokoju.

Tereny pod budowę parku. / Fot. Agata PańczykNiepokoję się, patrząc codziennie na zarośniętą trawą przestrzeń oraz na prowadzące donikąd alejki. Na umieszczonym obok zdjęciu widać przestrzeń, jaką powinien zająć park im. Jana Pawła II. Do tej pory zagospodarowano jedynie jego część. W 2007 roku, mimo doskonałej i sprzyjającej takim przedsięwzięciom pogody, prace budowlane nie zostały podjęte. Wydawało mi się, że ruszą one już z pierwszym słonecznym dniem, jednak mamy już połowę lata, a robotników krzątających się wokół budowy jak nie było tak nie ma.

A miało być tak pięknie!


Kamień węgielny pod budowę parku, poświęcony podczas mszy w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. / Fot. Agata PańczykCofnijmy się w czasie. Pomysłów na zagospodarowanie obszaru pomiędzy os. Hermisza i os. Kopernika było kilka. Jednak sprawa nabrała rozmachu dopiero w kwietniu 2006 roku, kiedy podczas uroczystej mszy w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II proboszcz parafii św. Wojciecha, ks. Andrzej Mikuła ogłosił zaakceptowaną przez ówczesnego prezydenta Zabrza, Jerzego Gołubowicza decyzję dotyczącą budowy parku. Dzień wcześniej pod Krzyżem Papieskim zostaje wbudowany kamień węgielny pod budowę parku im. Jana Pawła II. W następnych miesiącach sprawa potoczyła się dynamicznie. W budżecie miasta na rok 2006 zarezerwowano ponad 3 mln zł na realizację pierwszego etapu budowy parku, który został uwieńczony już w 6 grudnia ubiegłego roku uroczystym otwarciem.

Czy budowa stanie w miejscu?


Na szczęście nie! Moje obawy zostały rozwiane przez Zastępcę Prezydenta Miasta, inż. Adama Kurbiela, który w odpowiedzi na moje pismo poinformował, iż: przystąpiliśmy do przeprowadzenia procedury przetargowej na II etap realizacji .Termin zakończenia II etapu planowany jest na koniec 2007 roku. Czytając tekst odetchnęłam z ulgą, ponieważ bałam się, że budowa już nigdy nie posunie się do przodu. Wprawdzie zdanie: W następnych latach prowadzone będą sukcesywnie kolejne etapy prac w miarę posiadanych środków finansowych nasuwa mi trochę pesymistyczną wizję, że na rozbudowę parku może w pewnym momencie zabraknąć pieniędzy, ale mam nadzieję, że tak się nigdy nie stanie. Park musi zostać ukończony, między innymi przez wzgląd na jego wspaniałego patrona!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Budowa II etapu parku nie ruszyła z powodu odbywającej się tam imprezy 1 września "Hity na Czasie"
Z dniem dzisiejszym prace trwają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Przetargi to jedno, a rozpoczęcie budowy drugie. Marcinie masz słabość do zabrzanek? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Baatko, ja tez tego nie widzę. Tak napisali... wg mnie to ten drugi etap (m, in, budowa placu zabaw itp.) powinno już być ukończone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agato rozwijasz się niebywale. Tym bardziej się cieszę że zabrzanka! Wielki plus. Na razie mamy tam sportplatz. Póki co dobre i to...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.