Facebook Google+ Twitter

Kiedy skończy się temat smoleńskiej katastrofy?

Nie pamiętam, kiedy ostatnio otworzyłem portal internetowy lub gazetę, w której nie było ani jednego artykułu poświęconego katastrofie pod Smoleńskiem. Temat ten zaczyna być nudny,

W tym miejscu zginęło 96 osób, nie tylko prezydent... / Fot. prsteam.net/http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Katastrofa_w_Smoleńsku.jpgDo tego nieszczęśliwego wypadku lotniczego, w którym zginęło 96 osób, doszło niespełna 4 miesiące temu. Od tego czasu dzień w dzień serwisy informacyjne stacji radiowych i telewizyjnych oraz prasa i portale internetowe zalewają nas informacjami, opiniami i plotkami związanymi z katastrofą. To zaczyna być nudne.

Głównym inicjatorem wszystkich komentarzy i dywagacji są niestety politycy jednej partii, która całkowicie zawłaszczyła sobie prawo do oceny wydarzeń z 10 kwietnia. Prawo i Sprawiedliwość, zdaniem członków tej partii, ma moralne prawo do wyjaśniania przyczyn i osądzania odpowiedzialności politycznej katastrofy smoleńskiej. Dlaczego? Przecież w wypadku tym zginęli posłowie WSZYSTKICH partii politycznych obecnych w polskim parlamencie. Zarówno PO, PSL, jak i SLD straciły swoich przedstawicieli. Pod Smoleńskiem śmierć ponieśli też ludzie nie związani z czynną polityką - przedstawiciele rodzin katyńskich, chyba najważniejsze osoby, które leciały na uroczystości w Lesie Katyńskim.

Dzisiaj Gazeta Wyborcza przytacza opinię Adama Hofmanna, posła PiS, który uważa, że premier Donald Tusk powinien polecieć razem z prezydentem. I co to wnosi do sprawy? Nic. Jak przyczyniła się do wyjaśnienia wypadku wypowiedź Antoniego Macierewicza, że była to "zbrodnia”? W żaden sposób.

Nie wiem, po co dziennikarze "męczą” ten temat i rozdmuchują te wypowiedzi. Zapełniają nimi serwisy przez 2 - 3 dni. Przeciętny widz (taki, który nie wierzy w teorie spiskowe) zaczyna się nudzić tym tematem. Ileż można słuchać o jednej katastrofie. Szczególnie, że media mówią o niej, jakby na pokładzie byli sami przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydencka para. Czasami wspomina się, że śmierć poniósł też ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Zapomina się o najważniejszych - ludziach związanych z rodzinami katyńskimi. To dla nich, nie dla prezydenta, była uroczystość w Katyniu.

Ostatnio gdy słyszę lub widzę słowa "katastrofa smoleńska" po prostu wyłączam telewizor, zamykam gazetę. Nie chce więcej słyszeć o tym co wydarzyło się w drodze do Katynia i kto jest za to odpowiedzialny (fizycznie, moralnie, politycznie). Politycy PiSu całkowicie zniechęcili mnie do tego tematu. Szkoda mi tylko rodzin ofiar, które z partią J. Kaczyńskiego nie mają nic wspólnego. Bo one cierpią na tym wszystkim najbardziej i podejrzewam, że chciałyby w spokoju opłakiwać zmarłych, a nie słychać walki o odpowiedzialność, która do niczego nie prowadzi...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Chciałbym tylko przypomnieć że w wypadku lotniczym zginęła nie tylko Para Prezydencka ale tez i najwyższe dowództwo wojskowe, przedstawiciele Parlamentu etc. Więc pisanie że temat jest nudy to trochę nieporozumienie lub nie znajomość rzeczywistości która nie tylko ma znamiona polityki i kolejnych utarczek partyjnych które z polityka nie mają nic wspólnego. Temat wypadku lotniczego pod Smoleńskiem skończy się wtedy gdy ostanie zakończone oficjalne śledztwo które powinno mieć jedno z najwyższych priorytetów dla organów śledczych RP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mhmm. No to proszę szanownego Autora o odpowiedź: o której dokładnie godzinie wydarzyła się katastrofa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie wiem, po co dziennikarze "męczą” ten temat i rozdmuchują te wypowiedzi. Zapełniają nimi serwisy przez 2 - 3 dni. Przeciętny widz (taki, który nie wierzy w teorie spiskowe) zaczyna się nudzić tym tematem."

Ja za przeciętnego widza się nie uważam. Dla mnie temat nie jest nudny. Smutny, tragiczny i czasami niestety denerwujący.

Niestety Tobie nie o sam temat katastrofy chodzi, ale o "rozdmuchiwanie teorii spiskowej". Tytuł albo tytuł nie ma sensu, albo sam artykuł.

Na koniec proponuję kupić jakąś szkolną gazetkę, choć i tam się coś może trafić... Co do portali, to zapraszam na www.KrainaBajek.pl - Portal Dzieci i Młodzieży (jest wywiad z Koziołkiem Matołkiem oraz Królewną Śnieżką).

Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oprócz Palikota, tylko posłowie PiSu co chwile o tym krzyczą ;) Chciałbym włączyć sobie telewizor czy W24 i nie znaleźć ani jednego artykułu związanego ze Smoleńskiem i pochodnymi (typu krzyż przed pałacem)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zauważyłem, że autorowi chyba bardziej przeszkadza stosunek PiS-u do katastrofy, a nie tylko nieustanna obecność samego wydarzenia we wszystkich niemal mediach... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat się znudził, więc... czas o nim napisać. To prawdziwa nuda - wyjaśnić, jak doszło do największej katastrofy lotniczej w historii Polski. Polecam odwyk od pudła i GazuWyb.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.08.2010 20:06

I tak "nudne" tematy nigdy się nie skończą:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A zatem mamy jeszcze jeden "nudny"artykuł na ten"nudny temat"...;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.