Facebook Google+ Twitter

Kiedy uczyć dziecko jazdy na nartach?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-11 12:05

Rodzice często poszukują odpowiedzi na pytanie: kiedy mogą zacząć uczyć swoje dzieci jazdy na nartach? Instruktorzy są zgodni, że naukę można rozpocząć już z 4-letnim dzieckiem.

Maluch uczy się przez zabawę i naśladownictwo. Ponadto dla takiego smyka możliwość upadku, to jeszcze żaden powód, żeby czegoś nie robić. Jednym słowem Twoje czteroletnie dziecko jest prawdopodobnie dużo bardziej odważne niż Ty. Szczęśliwie u dzieci do złamań i urazów dochodzi dużo rzadziej niż u dorosłych, bo kości maluchów są zbudowane z tkanki chrzęstnej, która wpływa na ich plastyczność. Możemy być zatem spokojni i już z czterolatkiem wyruszyć na stok. Oczywiście najlepiej powierzyć edukację w tym zakresie instruktorowi. Nawet wtedy jeśli dla nas samych narty nie mają żadnych tajemnic.

Narty z dzieckiem. Informacje dla rodziców. Ważne, żeby narty były dla dziecka zabawą i sprawiały mu przyjemność. Ucząc dzieci nie skupiamy się na teorii. Najpierw zakładamy dziecku buty narciarskie i idziemy na śnieg. Tam możemy pobiegać, poskakać, porzucać się śnieżkami. Wszystko po to, by malec oswoił się ze śniegiem i nauczył utrzymywać równowagę. Dopiero potem zakładamy smykowi narty. Jako rodzice musimy też zrozumieć, że upadek to też umiejętność. Jeśli zatem nie podnosimy dziecka natychmiast po nim to wysyłamy malcowi dwa sygnały:

Po pierwsze: mama i tata nie zawsze są w pobliżu, dlatego trzeba sobie umieć poradzić w trudnych sytuacjach samodzielnie. Trzeba więc umieć o siebie zadbać.

Po drugie: podczas nauki jazdy na nartach można też na kogoś wpaść, co z kolei owocuje poczuciem odpowiedzialności za innych.

Warto dziecku pokazać, że jego rówieśnicy także potrafią świetnie jeździć na nartach. Możesz zapisać dziecko na zajęcia z grupą innych maluchów. Będzie się wtedy czuło lepiej, ponadto nawiąże nowe relacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.