Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13220 miejsce

"Kiedyś marzył mi się raj"- śpiewa Zofia Koczur z Krainy Wolności

Cafe&bar "Obiecanki Cacanki" w Andrychowie gościł 19 IX 2014 kolejnych artystów tym razem Duet "Kraina Wolności"w składzie Zofia i Jakub Koczurowie z programem 28 piosenek autorskich i piosenek kultowych dla ruchu muzycznego "Dzieci kwiatów

Jakub i Zofia Koczurowie - duet Obiecanki Cacanki Cafe artystów w Andrychowie. Bar, piwnica, cafejka, galeria, wszystko razem i wieku młodych prezentowanych i prezentujących się artystów. Z moją kategorią wiekową jakoś próbuję się tu odnaleźć i choć obserwować co tu się dzieje. Jak widać moja mama doskonale się tu odnalazła!
Przydałoby się jeszcze choć jedno takie miejsce w Andrychowie aby była konkurencja. Niby jest "Salon Literacki" w MDK ale powiedzmy sobie szczerze póki co prezentują się tam artystki seniorki bo czas szybko leci.


Właściwie to co prezentują Koczurowie jest powrotem pól wieku wstecz do epoki muzyki "dzieci kwiatów". Zofia Koczur sama pisze teksty wielu śpiewanych przez siebie piosenek takich jak "Po co marzy mi się raj" pisanych z perspektywy "tu i teraz" z andrychowskiego podwórka gdzie mieszka ( a pracuje w Bielsku Białej). To piosenki z cyklu który nazwę "W drodze". W drodze do pracy,w drodze do marzeń i w drodze do śpiewania.W ten sposób poetka wokalistka łączy dawne pokolenia "hipisów"z dzisiejszą młodzieżą i taka młodzież siedziała najbliżej śpiewającej w kawiarence artystki 19 IX wieczorem. Z pewnością nie jest łatwo skupić się na wyśpiewaniu bluesowych piosenek w atmosferze roznoszonych smacznych dań w cafe&bar. Na szczęście na ścianach znakomite obrazy a i oklaski które pojawiły się gdy koncert nabrała rozpędu.

A na zakończenie niespodzianka zaimprowizowany występ dwóch gitarzystów Jakuba Koczura i jednego z gości Rafała Mrzygłoda, niegdyś andrychowianina a obecnie mieszkańca Gdyni.
Wypada życzyć "Krainie Wolności" kolejnych sukcesów koncertowych i planów wydania płyty. Koczurowie pokazali że potrafią koncertować często ponieważ ostatnio latem na festiwalu bluesowym w Chojnicach zwyciężyli w konkurencji 5 zespołów plebiscycie publiczności także dalszej akceptacji przez fanów dobrej muzyki.

Pisaliśmy już o występach Zofii Koczur i "Krainy Wolności" w naszym portalu wiosną br.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jak_dzieci_kwiaty_ozywczy_koncert_wiosna_pod_baszta_299683.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wśród fanów bluesa Kraina Wolności ma coraz większe wzięcie i recenzje ma dobre, jednak aby szerzej zaistnieć musi wydać płytę i wystąpić na antenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i co jest ważne w muzyce bluesowej, dawniej nowatorskiej dziś już uważanej za klasyczną? Czy słusznie postaram się o tym porozmawiać z Zofią Koczur, andrychowską królową bluesa ... Wczoraj wystąpiła z niecodziennym recitalem ze względu na publiczność Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego. Były brawa od chorych na schizofrenię. Blues to często trudne teksty ale muzyka dość łatwa w odbiorze. Czy rzeczywiście. nasuwa się wiele pytań. Zapraszam do wysłuchania bluesowych utworów śpiewanych przez wokalistkę umieszczonych na youyube

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaproszenie do krainy bluesa!
https://www.youtube.com/watch?v=6PBU8UfkYRs&list=UUHkjPPll97IaUExgFceUGnA

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Renesans" muzyki 'Dzieci Kwiatów"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.