Facebook Google+ Twitter

"Kiedyś postawiłbym na Gołotę..."

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-26 13:21

Według najbardziej cenionego polskiego eksperta w dziedzinie boksu Janusza Pindery Tomasz Adamek będzie faworytem w październikowym starciu z Andrzejem Gołotą. - Kiedyś postawiłbym jednak bez wahania na Gołotę - dodaje Pindera.

 / Fot. boxer.org- Ta walka ze sportowego punktu widzenia, dla mnie osobiście, nie jest potrzebna, ale dla Adamka i Gołoty może być to szalenie istotny pojedynek - mówi wywiadzie dla serwisu bokser.org wieloletni komentator największych imprez pięściarskich.- Jeśli Adamek myśli o przejściu do wagi ciężkiej, to wygrana z Gołotą byłaby dla niego dużym krokiem do zdobycia popularności w Stanach Zjednoczonych, bo Gołota jest tam postacią rozpoznawalną, a Adamek jeszcze nie.

Według Pindery to Gołota jest zawodnikiem, który w przypadku porażki w „polskiej walce stulecia” ma więcej do stracenia: - Dla Gołoty jest to ryzykowny pojedynek, bo, ze wszystkimi swoimi wzlotami i upadkami, jest jednak ikoną polskiego boksu. Gdyby Gołota przegrał zdecydowanie, byłby to dla niego policzek, jako dla pięściarza, który bił się z największymi bokserami wagi ciężkiej. Ja na jego miejscu bym nie ryzykował, ale najwyraźniej jest pewny swojego zwycięstwa.

Zapytany o swój typ na starcie „Andrew z „Góralem” Janusz Pindera odpowiada: - Gdyby Andrzej Gołota był w stanie osiągnąć poziom choć częściowo zbliżony do tego, jaki prezentował w swych najlepszych latach, to bez wahania postawiłbym na niego, ale mam świadomość, że jednak czas nieubłaganie biegnie… Procentowo 60-40 dla Adamka.

Źródło: boxer.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.