Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24685 miejsce

Kielce: 6 lat więzienia dla kobiety, która rzuciła dzieckiem o beton

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-17 15:40

Sąd OKręgowy w Kielcach skazał na 6 lat więzienia 22-letnią Ewelinę Cz., która w kwietniu ubiegłego roku w Kielcach wyjęła z obcego wózka niemowlę i rzuciła nim o beton. Sąd uznał, że kobieta działała w zamiarze pozbawienia dziecka życia

Odczytując wyrok sędzia Lena Romańska powiedziała, że sąd uznał za niewiarygodne wyjaśnienia kobiety, która tłumaczyła, że chciała jedynie ukraść wózek, a dziecko przypadkowo wypadło na beton.

Tej wersji nie potwierdzili ani świadkowie, ani biegły, który po obrażeniach niemowlęcia stwierdził, że dziecko zostało rzucone z dużą siłą. Kobieta po tym incydencie krzyczała, że "ze wszystkimi bękartami będzie tak robić", a do policjanta powiedziała, "że wszystkie inne dzieci też będzie zabijać.

W uzasadnieniu wyroku sąd stwierdził, że swoim zachowaniem oskarżona godziła w jedno z najcenniejszych dóbr chronionych prawem - ludzkie życie. Wyjaśnił, że w chwili zdarzenia była poczytalna, wiedziała co robi i potrafiła odróżnić, co jest dobre, a co złe.

Sąd podkreślił, że kobieta miała jedynie ograniczony wpływ na swoje zachowanie, spowodowane między innymi trudnościami wychowawczymi, niechcianą ciążą i nieudaną domowym sposobem próbą jej usunięcia. To miało wpływ na wyjątkowe złagodzenie kary, bowiem prokurator domagał się 12 lat więzienia.

Ogłoszony dziś wyrok nie jest prawomocny. Życie chłopca uratowała matka, która reanimowała go do czasu przyjazdu karetki. Dziś dziecko czuje się dobrze, ale nadal jest pod opieką specjalistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.