Facebook Google+ Twitter

Kielce chcą przebudować stadion na Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 09:40

Władze Kielc są gotowe przebudować tamtejszy stadion tak, by mogły odbywać się na nim mecze Euro 2012. List w tej sprawie wysłano do ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

Prezydent miasta Wojciech Lubawski poinformował, że w ciągu roku na stadionie przy ulicy Ściegiennego można dobudować jeszcze 15 tysięcy miejsc. Kosztowałoby to około 60 milionów złotych. Zdaniem władz miasta inwestycja jest możliwa, gdyby przyznano pieniądze z budżetu państwa. Na razie nie ma jednak odpowiedzi z Ministerstwa Sportu. Wojciech Lubawski mówi, że jest to propozycja, która może być warta rozważenia w sytuacji, gdyby inne miasta miały problemy z budową stadionów.

Wątpliwości mają jednak inżynierowie, którzy budowali kielecki stadion. Ich zdaniem rozbudowa jest możliwa, ale wymagałaby bardzo dużych nakładów finansowych. Nie jest to jednak jedyny problem. Dla rozbudowy potrzebne jest dużo miejsca, którego wokół kieleckiego stadionu brak. Pojawia się też pytanie, po co Kielcom tak duży obiekt. Zdaniem prezydenta Lubawskiego, po mistrzostwach znów można by stadion przebudować, przywracając go do stanu obecnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.