Facebook Google+ Twitter

Kielce Fartem w Plus Lidze

Po niezwykle emocjonującym pojedynku, Fart Kielce awansował do siatkarskiej Ekstraklasy, pokonując na wyjeździe Trefl Gdańsk.

Mecz siatkówki San Antonio Avila. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SanAntonioAvila.jpg / Fot. byjTo nie był zwykły mecz, ale zacięty bój o miejsce w najwyższej klasie rozrywkowej w siatkówce.
Jeszcze przed spotkaniami w Gdańsku, trener Fartu uspokajał, że będą to trudne spotkania o awans, a sama drużyna może nie wyjść z nich obronną ręką. Drużyna Kielecka to głównie młodzi chłopcy, którzy swoje miejsce w drugiej lidze zawdzięczają naprawdę ciężkiej pracy i trudno doszukiwać się pośród nich jakiejkolwiek gwiazdy. - To skromne chłopaki - mówił trener Dariusz Daszkiewicz.

Przed weekendem siatkarze Fartu w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzili z drużyną z Gdańska 2:1, ale czekały ich trudne, dwa mecze wyjazdowe, decydujące zresztą o awansie.
Czwarty mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy z Wybrzeża 3:1 i dla obu zespołów pojawiła się znowu równa szansa. Pytanie przed ostatnim pojedynkiem było zasadnicze - czy młody zespół z Kielc udźwignie ten ciężar?

Efekt był zaskakujący. Po dramatycznym niemalże meczu, zwłaszcza w czwartym secie, który to zakończył się wreszcie szczęśliwie dla Kielczan 42:40, Fart wygrał tiebreak i podsumował rywalizację w fazie play-off, awansem do Plus Ligi. To naprawdę nieprawdopodobny wyczyn, biorąc pod uwagę zwłaszcza średnią wieku w zespole, która jest naprawdę niska.

Radość w Kielcach jest ogromna. Wielka siatkówka wreszcie zapuka do tego miasta, a chłopcy Fartu pokazali, że nie mają żadnego kompleksu i miejmy nadzieję, że rywalizacja w Plus Lidze będzie interesująca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.