Facebook Google+ Twitter

Kielce: "Hamlet" otrzymał "Dziką Różę"

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozstrzygnięto w niedzielę, 19 czerwca 2011 roku XIX plebiscyt publiczności o "Dziką Różę 2011".

Scena z "Hamleta" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. / Fot. Jerzy Borkiewicz/materiały teatruPrzez ostatni tydzień widzowie mogli oglądać wszystkie spektakle kieleckiego teatru, których premiera odbyła się w sezonie 2010/2011. Następnie za pomocą kuponów drukowanych w lokalnych mediach oddawali swoje głosy na najlepsze, ich zdaniem, przedstawienie i najlepszego aktora lub aktorkę kieleckiej sceny kierowanej przez Piotra Szczerskiego.

Łącznie oddano 1245 głosów. Najlepszym spektaklem kończącego się sezonu okazał się "Hamlet" Williama Szekspira w reżyserii Radosława Rychcika, który uzyskał 407 głosów. To przedstawienie otrzymało też nagrodę dziennikarzy kieleckich mediów. Na drugim miejscu znalazło się "Milczenie" Shelagh Stephenson w reżyserii Katarzyny Deszcz (284 głosy), a na trzecim "Sługa dwóch panów" Petera Turriniego wyreżyserowany przez Bartłomieja Wyszomirskiego.

Najlepszy aktor sezonu 2010/2011 w kieleckim teatrze - Tomasz Nosinski. / Fot. materiały teatruOstra rywalizacja toczyła się też między zwolennikami poszczególnych aktorów Teatru im. Żeromskiego w Kielcach. Najwięcej miał ich w tym sezonie Tomasz Nosinski, absolwent krakowskiej PWST sprzed trzech lat, odtwórca tytułowej roli w nagrodzonym "Hamlecie" i Ojca w "Białym małżeństwie", laureat Dzikiej Róży Dziennikarzy w ubiegłym roku.

Otrzymał on 241 głosów. Niewiele mniej (233) kuponów oddano na Dawida Żłobińskiego (laureata "Dzikiej Róży 2010"). Na trzecim miejscu uplasował się Mirosław Bieliński (196 głosów), który otrzymał też nagrodę czytelników "Echa Dnia". Dziennikarze wyróżnili Joannę Kasperek za kreację Gertrudy w sztuce Szekspira i Matki w "Białym małżeństwie" Tadeusza Różewicza w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Malakian
  • Malakian
  • 20.06.2011 16:31

Gratulacje! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Gratuluję zwycięzcom!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.