Facebook Google+ Twitter

Kielce: kibice i piłkarze oddali hołd Karolowi

Kibice wraz z piłkarzami podczas pogrzebu pożegnali zamordowanego Karola – młodego kibica kieleckiej Korony. Sąd aresztował kolejnych bandytów.

Uroczystość pogrzebowa Karola - kibica Kolportera Korony Kielce w kościele św. Wojciecha. / Fot. Andrzej PiskulakKilkuset kielczan uczestniczyło dzisiaj - 25 września w kościele św. Wojciecha w pogrzebie 22-letniego Karola, który w nocy z 21 na 22 września br. został zasztyletowany nożem przez nieznanego bandytę. Na mszę św. przybyli tłumnie kibice piłkarscy, zawodnicy drużyny Kolportera Korony Kielce oraz koledzy, przyjaciele i bliscy zamordowanego mężczyzny.

Eucharystię celebrował ks. Krzysztof Banasik - duszpasterz kultury zdrowotnej i sportu w Diecezji Kieleckiej.
Duchowny odczytał nad trumną zmarłego list, jaki specjalnie napisał do rodziny ś.p. Karola oraz do wszystkich uczestników pogrzebu bp Marian Florczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Duszpasterz sportowców, łącząc się w bólu z bliskimi ś.p. Karola, apelował do kibiców, by na zbrodnię nie odpowiadali zaciśnięciem pięści i chęcią zemsty.

Po mszy św. na placu kościelnym tłum kielczan w milczeniu żegnał odjeżdżający na cmentarz kondukt pogrzebowy. Dało się jednak usłyszeć od wielu osób, że zmarł człowiek spokojny i kulturalny, który nigdy nie uczestniczył w burdach, ani też nie obrażał przeciwników wulgarnymi słowami i gestami. Był też wspaniałym kibicem, który nigdy nie opuszczał meczy rozgrywanych przez kielecką drużynę.

Dzisiaj kielecki Sąd Rejonowy aresztował na trzy miesiące kolejnych uczestników bójki, w której zginął 22-letni
Karol. Stanisław G. jest podejrzany o udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jakim był styl od siekiery. Z kolei Piotrowi Sz. postawiono zarzut utrudniania postępowania karnego poprzez zacieranie śladów i ukrywanie ubrania trzeciego z grupy chuliganów Piotra K., aresztowanego wczoraj. Nadal nie został ujęty główny sprawca, który zadał mordercze ciosy.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Do stojącego na skrzyżowaniu przy Al. Solidarności w Kielcach
samochodu osobowego podbiegł nieznany mężczyzna i przez otwarte okno w drzwiach pasażera zadał kilka uderzeń ostrym narzędziem siedzącemu tam 22-letniemu mężczyźnie, jak się później okazało kibicowi kieleckiego zespołu piłkarskiego, który po przewiezieniu do szpitala zmarł. W tym samym czasie doszło do bójki pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami, w której jeden z jej uczestników 20-letni kielczanin został ugodzony ostrym narzędziem i przebywa w szpitalu.

Krakowscy i kieleccy policjanci ujęli siedmiu pseudokibiców Wisły Kraków. Sześciu z nich to mieszkańcy Krakowa, siódmy pochodzi z okolic Oświęcimia. Są w wieku od 19 do 32 lat. Mężczyzn zatrzymano na podstawie zeznań kilku osób. Z bilingów rozmów telefonicznych i zapisu z kamer monitoringu wynika, że uczestniczyli oni w zdarzeniu. W domach zatrzymanych znaleziono sprężynowe noże, maczetę, fragmenty siekier i akcesoria związane z Wisłą Kraków.

Pamięć swojego kibica uczczą w sobotę w Łodzi piłkarze Korony, grając w czarnych opaskach. Najbliższy zaś mecz rozgrywany w Kielcach rozpocznie się minutą ciszy. Śmierć młodego kibica wzbudziła ogromne emocje zarówno kibiców Koronny Kolportera Kielce, jak również zwykłych mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kurcze, jakie fobie ? Przecież to nieprzypadkowe pozy i wzorce. Widać to było to wyraźnie w TV.
Wystarczy wejść na byle jakie forum kiboli, żeby zauważyć młodocianych głupków nawiązujących wprost do narodowych socjalistów

Komentarz został ukrytyrozwiń

cóż, gajowy jak widać ma różne fobię. To jest, jakkolwiek to zabrzmi dziwnie, tradycja na pogrzebach kibiców. Ot co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podczas,gdy chowano do grobu cialo s.p. Karola faktycznie odpalono 22 race. Moim zdaniem, uczyniono to w sposób godny, zaś atmosfera zarówno w świątyni, na placu kościelnym, jak i na cmentarzu byla pelna powagi i adekwatna do tragedii, jaka się wydarzyła w Kielcach. Ani ja, ani też inni żałobnicy nie odnieśli takiego wrażenia, jakie ma "gajowymarucha". Nie mogę się zgodzić, że w ostatniej drodze ś.p. Karola mieliby uczestniczyć "kibice" i zachowywać się "jak na wiecu SA". Trudno mi polemizować z czyimiś odczuciami, ale sprzeciwiam się stanowczo, przynajmniej w tym przypadku, takim określeniom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałeś dodać , że pogrzeb uświetnił szpaler "kibiców" , stojących w lekkim rozkroku, z pochylonymi pochodniami. Atmosfera jak na wiecu SA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.