Facebook Google+ Twitter

Kielce: list gończy za podejrzanym o zabójstwo

Prokuratura rozesłała list gończy za Piotrem Kupcem mieszkańcem Krakowa. Jest on podejrzany o zabójstwo Karola – kibica kieleckiej Korony. Kibice na cmentarzu ustawieni w szpaler z godnością odpalili 22 race.

Prokuratura Kielce Zachód rozesłała 26 września list gończy za 20-letnim Piotrem Kupcem, mieszkańcem Krakowa. Jest on podejrzany o zabójstwo 22-letniego kibica Kolportera Korony Kielce i usiłowanie zabójstwa 20- letniego kielczanina. - Ktokolwiek wie, gdzie aktualnie przebywa ten człowiek powinien natychmiast powiadomić o tym najbliższy posterunek policji - apeluje prokurator Artur Feigel.
Prokuratura postawiła ponadto zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym trzeciemu pseudokibicowi Wisły Kraków. Do sądu trafił wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Tłumy kielczan uczestniczyły, w kościele św. Wojciecha oraz na cmentarzu w pogrzebie 22-letniego Karola, który w nocy z 21 na 22 września br. został zasztyletowany nożem przez nieznanego jeszcze bandytę. Na Mszę św. przybyli kibice piłkarscy, zawodnicy drużyny Kolportera Korony Kielce oraz koledzy, przyjaciele i bliscy zamordowanego młodzieńca.

Eucharystię celebrował ks. Krzysztof Banasik - duszpasterz kultury zdrowotnej i sportu w Diecezji Kieleckiej. Duchowny odczytał nad trumną zmarłego list, jaki specjalnie napisał do rodziny ś.p. Karola oraz do wszystkich uczestników pogrzebu bp Marian Florczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Duszpasterz sportowców łącząc się w bólu z bliskimi ś.p. Karola apelował do kibiców, by na zbrodnię nie odpowiadali zaciśniętymi pięściami i chęcią rewanżu.
Po Mszy św. na placu kościelnym tłum kielczan w milczeniu pożegnał odjeżdżający na cmentarz kondukt pogrzebowy. Na cmentarzu, gdy składano ciało ś.p. Karola do grobu kibice ustawieni w szpaler z godnością odpalili 22 race.

Wczoraj kielecki Sąd Rejonowy aresztował na trzy miesiące uczestników bójki. Stanisław G. jest podejrzany o udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jakim był styl od siekiery. Z kolei Piotrowi Sz., postawiono zarzut utrudniania postępowania karnego poprzez zacieranie śladów i ukrywanie ubrania trzeciego z grupy chuliganów Piotra K., aresztowanego wczoraj.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Do stojącego na skrzyżowaniu przy Al. Solidarności w Kielcach samochodu osobowego podbiegł nieznany mężczyzna i przez otwarte okno w drzwiach pasażera zadał kilka uderzeń ostrym narzędziem siedzącemu tam 22-letniemu mężczyźnie, jak się później okazało kibicowi kieleckiego zespołu piłkarskiego, który po przewiezieniu do szpitala zmarł. W tym samym czasie doszło do bójki pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami, w której jeden z jej uczestników 20-letni kielczanin został ugodzony ostrym narzędziem i przebywa w szpitalu.

Treść listu gończego:

Prokuratura Rejonowa Kielce – Zachód w Kielcach, zarządza poszukiwania listem gończym podejrzanego:

Piotr Kupiec lat 20

zam. Kraków

Zdjęcie ściganego listem gończym / Fot. Rzecznik KWP KielceRysopis:

Wzrost około 178 - 180 cm, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, twarz pociągła.

W/w jest podejrzany o dokonanie zabójstwa i usiłowanie drugiego.

Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego, do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji lub prokuratora. Jednocześnie ostrzega się,
że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Kielcach, numery telefonów: 041 349 34 50 i 041 349 33 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Straszna sprawaaaa, ostrzegę moich znajomych z Kielc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.