Facebook Google+ Twitter

Kielce: Marek Judycki wart polecenia!

Współautorzy: Barbara Podgórska

Klub nad Silnicą w Kielcach, przy ulicy św. Leonarda, zaprasza w piątek, 13 listopada, o godzinie 10 na "Bazary' 43", spotkanie z Markiem Judyckim, kielczaninem i rudzianinem. Artysta wraca do młodości!

Marek W. Judycki / Fot. Barbara PodgórskaJeśli miałbym kielczanom polecać spotkanie z kimkolwiek, to z pewnością, z całego serca, rekomendowałbym Marka Wacława Judyckiego - kielczanina z urodzenia, rudzianina i Ślązaka z wyboru. Krótko ”Scyzoryka” rodzonego i „Hanysa” przyszywanego – zarazem.

Jest dwojga imion Judycki, prawdziwym szlachciurą, z rodu pieczętującego się znamienitym herbem Radwan, którego odmiany rozliczne posiadł Marek w małym palcu. A to za sprawą ogromnej pasji heraldycznej. O herbach, tudzież innych znakach rodowych, chorągwiach, pieczęciach, orężu, mogłyby rozprawiać w nieskończoność. Nie tylko o nich mówi, także z wielką pasją i dbałością o realia, rysuje i maluje.

Bozia obdarzyła go talentem niepospolitym, umiejętnością rysowania: piórkiem,
ołówkiem, pastelami, farbami. Jest mistrzem w wymyślonej przez siebie technice „ażuru” czyli współczesnej wycinanki artystycznej. Tworzy exlibrisy (prezentowane na wystawach zagranicznych) oraz znakomite okładki i ilustracje do wielu książek.
Marek Wacław Judycki Cykl "Rudzkie kamienice". / Fot. Barbara PodgórskaMarek Wacław Judycki Cykl "Rudzkie kamienice". / Fot. Barbara Podgórska

Publikuje znakomite karykatury rudzian, Ślązaków i innych znanych ludzi. Stworzył urzekające cykle barwnych grafik: grunwaldzki, zbrojnych zrywów narodowych, diabłów kontuszowych, strojów ludowych oraz mnóstwo okładek i ilustracji do książek i dla prasy.

Sam pisze poezje, wiersze dla dzieci, felietony. Jest doskonałym konferansjerem i opowiadaczem. W każdym towarzystwie potrafi znakomicie się znaleźć i przyciągnąć zainteresowanie obecnych. Czas poświęcony na obcowanie z Markiem jest czasem wzbogacającym! Zapraszam!

Zaproszenie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.