Facebook Google+ Twitter

Kielce: Oświadczenie Kolportera

Cały klub Kolportera Korony Kielce łączy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi kibica piłkarskiego, który został zamordowany w nocy z piątku na sobotę. Intensywne śledztwo prowadzi kielecka policja.

Zarząd Klubu Korona Kolporter wydał oświadczenie, w którym w imieniu pracowników i piłkarzy łączy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi kibica zamordowanego w miniony piątek. Jego bliskim złożył wyrazy głębokiego współczucia i żalu.

„Wyrażamy najwyższe oburzenie tym czynem pseudokibiców. Nic nie może usprawiedliwić tego rodzaju patologicznych, bestialskich zachowań, które stoją w rażącej sprzeczności ze szlachetną ideą sportowej rywalizacji. Oczekując na wyjaśnienie okoliczności tej okrutnej zbrodni wyrażamy nadzieję, że jej sprawcy zostaną szybko schwytani i bardzo surowo ukarani” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym stronie internetowej klubu.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku z piątku na sobotę. Do stojącego na skrzyżowaniu przy Al. Solidarności
samochodu osobowego podbiegł nieznany mężczyzna i przez otwarte okno w drzwiach pasażera zadał kilka uderzeń ostrym narzędziem siedzącemu tam 22-letniemu mężczyźnie, jak się później okazało, kibicowi kieleckiego zespołu piłkarskiego, który po przewiezieniu do szpitala zmarł. W tym samym czasie doszło do bójki pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami, w której jeden z jej uczestników 20-letni kielczanin został ugodzony ostrym narzędziem i przebywa w szpitalu.

Kielecka policja nie wyklucza, że był to napad pseudokibiców z Krakowa, którzy przyjechali do Kielc na mecz Kolportera Korony Kielce z Legią Warszawa. – Jedna z wersji przyjęta przez policjantów zakłada, że w tych zdarzeniach mogli uczestniczyć pseudokibice – poinformowała „Wiadomości 24.pl” sierż. Karolina Stachura z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze apelują do wszystkich świadków zdarzenia, aby zgłosili się do najbliższej jednostki policji. Można też dzwonić pod numer 997.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cóż znaczą oświadczenia w obliczu niewymownej tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.