Facebook Google+ Twitter

Kielce: Targi Mody i Wzornictwa „Street Fashion”

Ma to być trzydniowe święto ulicy: liczne pokazy mody, koncerty, taniec, graffiti, uliczne spektakle teatralne, zapierające dech w piersiach pokazy skateboardingu, układy break dance mistrzów Polski – „Broken Glass" i inne atrakcje.

Od 5 do 7 października potrwają w kieleckich halach targowych Targi Mody i Wzornictwa „Street Fashion” oraz II Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion.

- Targi Kielce zaprosiły firmy z branży mody street, casual, sport, jeans, hip-hop na pierwszą edycję Targów Mody i Wzornictwa „Kielce Street Fashion”, która odbędzie się w naszym ośrodku targowym
- poinformowała Ksenia Fuglewicz z biura prasowego „Targów Kielce”. - To wyjątkowa okazja zaprezentowania firmowej marki na imprezie promującej modę i kulturę uliczną. Zapraszamy również na Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Pierwsza edycja w maju zgromadziła ponad 600 projektantów. Konkurs ukierunkowany jest na modę alternatywną i offową.

Impreza jest otwarta dla projektantów, którzy doskonale odnaleźli się na rynku mody, jak i początkujących zapaleńców, którzy próbują, albo nawet dopiero zamierzają postawić pierwsze kroki w tej branży. Ma to być wielkie spotkanie kreatorów mody ulicznej, młodzieżowej i klubowej. - To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, które skupia twórców, artystów i pasjonatów mody oraz kultury ulicznej z całej Polski i Europy – wyjaśnia Fuglewicz w nadesłanych materiałach.

Street Fashion to po prostu styl życia. To nurt podkreślający wielobarwność tłumu, przeciwstawiający się unifikacji i szarości ulicy. Charakteryzuje się wielością dodatków, zaskakującymi połączeniami stylów, materiałów i kolorów. Kojarzy się przede wszystkim z wygodą i luzem. Interesująco zapowiadają się także imprezy towarzyszące. Znani polscy skateboarderzy zaprezentują swoje umiejętności na profesjonalnym skateparku o powierzchni 800 metrów kwadratowych.

Z kolei „Graffiti Jam – Energia Ulicy”, to temat artystycznego popisu mistrzów graffiti z całej Polski, którzy będą mieć do dyspozycji wyobraźnię, spraye i - przede wszystkim - ścianę o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Zawody raperów w stylu wolnym, na których pojedynkować się będzie sześciu najlepszych zawodników w Polsce noszą nazwę „Freestyle Battle” i prowadzić je ma Rufin MC.
Ma się odbyć także Turniej CK Streetball – Ogólnopolski Turniej Koszykówki Ulicznej przy w współpracy Targów Kielce i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Warto wspomnieć o planowanych „zawodach flatlandowych na bmx-ach” i związane z tym niemal kosmiczne akrobacje na rowerach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.