Facebook Google+ Twitter

Kielce: wystawa „Wszystkie dzieci świata”

Ponad 100 fotografii, ukazujących dzieci polskie i z odległych zakątków świata, zarówno te szczęśliwe, uśmiechnięte, jak i biedne, chore oraz skrzywdzone przez los, można oglądać w Galerii Dziecięcej „Abrakadabra”.

Od 20 września do 30 października br. prace fotograficzne 68 autorów można oglądać w Galerii Dziecięcej „Abrakadabra” Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Jest to pokłosie konkursu pt. „Wszystkie dzieci świata” zorganizowanego wiosną tego roku przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Wpłynęło wówczas 398 prac fotograficznych 103 autorów z całej Polski. Jury pod przewodnictwem artysty - fotografika Pawła Pierścińskiego - przyznało Grand Prix i Medal Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF Eugeniuszowi Nurzyńskiemu z Gdańska, za zestaw prac „Podlasie, Kurpie, Podhale” oraz dwie równorzędne, pierwsze nagrody dla: Tomasza Głowackigo z Krakowa za trzy zdjęcia „Łódź, Rudawa, Kraków” i Krzysztofa Gołucha z Knurowa za cykl zdjęć „Viktoria”.

Na wystawie można zobaczyć fotografie czarno-białe i kolorowe, a wśród nich portrety, reportaże, zbliżenia oraz zdjęcia artystyczne. Wszystkie prezentują dzieci: bawiące się, uczące, pracujące, szczęśliwe, uśmiechnięte ale również biedne, chore i skrzywdzone przez los. Pochodzą one zarówno z polskich miast, miasteczek i
małych wiosek, ale także z krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

- Nie są to wszystkie zdjęcia zakwalifikowane przez jury do udziału w wystawie. Galeria „Abrakadabra” Muzeum Zabawek i Zabawy jest zbyt mała aby pomieścić wszystkie prace. Prace te pojadą po 30 października do galerii w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie” – opowiada Jolanta Podsiadło, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) O proszę! I tu ciekawa wystawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.