Facebook Google+ Twitter

Kielce: zatrzymano pseudokibiców zamieszanych w zabójstwo

Siedmiu pseudokibiców Wisły Kraków zamieszanych w zabójstwo kibica kieleckiej Korony, zatrzymała kielecka i krakowska policja. W ich domach znaleziono sprężynowe noże, maczetę, fragmenty siekier i akcesoria związane z Wisłą Kraków.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach poinformowano dziennikarzy, że krakowscy i kieleccy policjanci ujęli siedmiu pseudokibiców Wisły Kraków. Zdaniem funkcjonariuszy mogą oni być zamieszani w zabójstwo, jakie miało miejsce w Kielcach w nocy z 21 na 22 września. Pseudokibiców Wisły Kraków zatrzymano dziś rano. Sześciu z nich, to mieszkańcy Krakowa, siódmy pochodzi z okolic Oświęcimia. Są w wieku od 19 do 32 lat.

Komendant miejski policji w Kielcach Robert Dybka przyznał, że nie ujęto jeszcze osoby, która najprawdopodobniej zadała śmiertelny cios. Mężczyzn zatrzymano na podstawie zeznań wielu osób. Ponadto z bilingów rozmów telefonicznych i zapisu z kamer monitoringu wynika, że uczestniczyli oni w zdarzeniu. W domach zatrzymanych znaleziono sprężynowe noże, maczetę, fragmenty siekier i akcesoria związane z Wisłą Kraków. Mężczyźni są aktualnie przesłuchiwani. Niewykluczone, że jeszcze dziś zostaną im postawione zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku z piątku na sobotę. Do stojącego na skrzyżowaniu przy Al. Solidarności
samochodu osobowego podbiegł nieznany mężczyzna i przez otwarte okno w drzwiach pasażera zadał kilka uderzeń ostrym narzędziem siedzącemu tam 22-letniemu mężczyźni (jak się później okazało kibicowi kieleckiego zespołu piłkarskiego), który po przewiezieniu do szpitala zmarł. W tym samym czasie doszło do bójki pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami, w której jeden z jej uczestników, 20-letni kielczanin został ugodzony ostrym narzędziem i przebywa w szpitalu.

Zarząd Klubu Korona Kolporter wydał jeszcze w sobotę oświadczenie, w którym w imieniu pracowników
i piłkarzy Kolportera Korony Kielce łączył się w bólu z rodziną i przyjaciółmi kibica, który został zamordowany w miniony piątek. Jego bliskim złożył wyrazy głębokiego współczucia i żalu.

"Wyrażamy najwyższe oburzenie tym czynem pseudokibiców. Nic nie może usprawiedliwić tego rodzaju patologicznych, bestialskich zachowań, które stoją w rażącej sprzeczności ze szlachetną ideą sportowej rywalizacji. Oczekując na wyjaśnienie okoliczności tej okrutnej zbrodni wyrażamy nadzieję, że jej sprawcy zostaną szybko schwytani i bardzo surowo ukarani" – czytamy w oświadczeniu opublikowanym stronie internetowej klubu.
Śmierć młodego kibica wzbudziła ogromne emocje zarówno kibiców Koronny Kolportera Kielce, jak również zwykłych mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co w tej POLSCE się dzieje_

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.