Facebook Google+ Twitter

Kieleccy aktorzy wrócili z Nowego Jorku

Od 3 do 16 stycznia 2012 roku w Nowym Jorku odbywał się 8. festiwal teatralny Under the Radar. Wśród teatrów z USA, Włoch, Japonii, Turcji i Argentyny znalazł się Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Wojciech Niemczyk i Tomasz Nosinski w scenie ze spektaklu "Samotność pól bawełnianych". / Fot. Maciej Żórawiecki /materiały promocyjne teatru/Kieleccy artyści zaprezentowali spektakl "Samotność pól bawełnianych" francuskiego dramaturga Bernarda - Marie Koltesa (tłumaczenie: Marian Mahor) w reżyserii Radosława Rychcika.

Przedstawienie, którego premiera odbyła się na kieleckiej scenie w październiku 2009 r., opowiada o spotkaniu dilera narkotyków (gra go Wojciech Niemczyk) i klienta (Tomasz Nosinski) w ciemnym zaułku miasta, podczas którego negocjują oni tajemniczą transakcję. Ale jest to także opowieść o potrzebie porozumienia między ludźmi, które nie zawsze jest możliwe mimo prowadzonego intensywnie dialogu i często prowadzi do samotności. W spektaklu kieleckiego teatru odbywa się on na pozbawionej dekoracji scenie z towarzyszeniem muzyki granej "na żywo" przez zespół The Born Chillers w składzie: Piotr Lis, Michał Lis, Maciej Matysiak i Bartosz Adam Ignor. Oprawę wizualną przygotowała Marta Stoces Mizbeware.

Amerykańskie spektakle "Samotności pól bawełnianych" odbywały się w
awangardowym teatrze La MaMa na Manhattanie. Wojciech Niemczyk, Tomasz Nosinski i towarzyszący im zespół muzyczny wystąpili w sumie osiem razy przy pełnej widowni, w większości niepolonijnej. Dialogi wygłaszane były po polsku i tłumaczone w formie napisów na język angielski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A ja, rzec można, wychowałem się na kieleckim teatrze w latach 1980 - 84. To był niezły okres tej sceny. Ostatnio widziałem "W imię ojca i syna". Podobno bardzo dobry jest też "Hamlet" w reż. R. Rychcika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postaram się obejrzeć ten spektakl,który będzie prezentowany w ostatnich dniach stycznia. Nie jestem znawcą sztuk teatralnych, ale w moim kieleckim teatrze jest to coś, co nawet laikom przybliży teatr na żywo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.