Facebook Google+ Twitter

Kielecki Portal Gospodarczy dostępny dla inwestorów

1 października po raz pierwszy światło dzienne ujrzał Kielecki Portal Gospodarczy (www.invest.kielce.pl), który stał się ważnym źródłem informacji o regionie świętokrzyskim.

 / Fot. www.invest.kielce.pl)Kielecki Portal Gospodarczy należy do najnowocześniejszych narzędzi i źródeł wiedzy o charakterze biznesowym z Kielc i z Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego. - To baza danych zawierająca informacje na temat gospodarki regionu, oferty inwestycyjne, aktualnie rozpisywane przetargi, narzędzia inwestora (kalkulatory finansowe, kursy walut, stawki VAT, ZUS,itp.) - mówi Dominik Kraska z Urzędu Miasta w Kielcach.

- Informacje zawarte na portalu stanowią źródło wiedzy i pomagają w poznaniu terenów inwestycyjnych, lokalizacji przyszłej inwestycji, jak również będą odpowiedzią na wszystkie zapytania, jakie mają potencjalni inwestorzy - dodaje Kraska.

Na stronach znalazła się baza ofert terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym. Parcele zostały zaprezentowane zgodnie z standardami Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Dlaczego inwestować w Kielcach?
Na miejscu dostępne są wykształcone kadry. Rocznie w 14 szkołach wyższych naukę kończy 60 tys.y absolwentów, czytamy na stronach portalu. Najważniejsze uczelnie to Politechnika Świętokrzyska, Akademia Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji oraz Wyższa Szkoła Handlowa, Wyższa Szkoła Umiejętności. Dodatkowo poziom wykształcenia lokalnych kadr pracowniczych podnoszą projekty organizowane przez Urząd Miasta Kielce, mające na celu rozwijanie kompetencji w zakresie m.in. business English, informatyki, rachunkowości, zarządzania zasobami ludzkimi. Projekty te są odpowiedzią na potrzeby nowo powstających centrów usługowych, specjalizujących się m.in. w rachunkowości oraz księgowości.

Doświadczenie i inicjatywa
W 2005 r. Kielce, reprezentowane przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego, podpisały z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych umowę partnerską o współpracy na rzecz gospodarczej promocji Kielc. Pierwsze sukcesy zainteresowały gminy ościenne możliwościami pozyskania kapitału zewnętrznego. Miasto rozciągnęło obszar działania projektu na Kielecki Obszar Metropolitalny, zwany w skrócie KOM. W sąsiadujących z Kielcami gminach powołano Partnerów Centrum Obsługi Inwestora, których celem jest nowoczesna i profesjonalna obsługa inwestycji zewnętrznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.