Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18168 miejsce

Kielich komunijny - prezent dla Parafii Ewangelickiej w Szczyrku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-12-07 21:20

Podczas niedzielnego nabożeństwa, w drugą niedzielę Adwentu, na ręce ks. Jana Byrta ze Szczyrku Salmopolu złożono prezent - kielich komunijny. Przekazał go w imieniu Ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikel pan Horst Schwarz z Hannoweru.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. By Peter Schmelzle (Own work (Eigenes Foto)) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/liceParafia Ewangelicka ze Szczyrku podczas nabożeństwa adwentowego otrzymała piękny kielich komunijny. Tym razem był to dar od Ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikel. Wygrawerowano na nim następujący tekst "Dar na rzecz Parafii Ewangelicko - Augsburskiej. Szczyrk Salmopol, dnia 4.XII 2014 roku. Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikel".

To już kolejny kielich komunijny w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. Poprzednie przekazali: Prezydent RP - Lech Kaczyński, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego - Jerzy Buzek, Komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Unii Europejskiej - Janusz Lewandowski, Prezydent Niemiec - Christian Wulf, Kanclerz Niemiec - Angela Merkel, Premier Holandii - Andre Rouvoet.

Kielichy te Parafia używa podczas Komunii Świętej w trakcie nabożeństw przy Ołtarzu Europejskim na Kotarzu i w naszym kościele. W 2015 roku chcemy zrobić tutaj wystawę kielichów i zaprosić nie tylko w niedzielę ale i w tygodniu turystów przebywających w Szczyrku i okolicach - powiedział duchowny w rozmowie z Wiadomościami24.pl.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W piątek do parafii Ewangelickiej w Szczyrku dotarł kolejny kielich komunijny. Tym razem od osoby prywatnej - Andrzeja Banerta z Kalisza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.