Facebook Google+ Twitter

"Kieliszek trucizny" - paryska przygoda dla młodych detektywów!

Czy zdarzyło Ci się obserwować w tłumie nieznajomego, który wydawał się jakiś... dziwny? I co zrobiłbyś, gdyby ów nieznajomy w jednej chwili stał się ofiarą nieudanego zamachu i podejrzanym o podwójne morderstwo? Śledztwo czas zacząć!

"Kieliszek Trucizny" - wciągająca powieść detektywistyczna, od której nie sposób się oderwać! / Fot. Wyd. Zielona SowaNikola i Simon są rodzeństwem. Ich tato, niedawno awansowany nadkomisarz policji francuskiej i mama, zdeterminowana propagatorka zdrowej żywności (głównie szpinaku i brokułów, nie budzących entuzjazmu wśród pozostałych członków rodziny) wraz z synem i córką namiętnie oddają się rozwiązywaniu rozmaitych zagadek kryminalnych z ulubionego czasopisma. Zawód taty staje się dodatkowym atutem, bo pozwala czasem na urozmaicenie kolacji opowieściami wieńczonymi ulubionym zdaniem "tylko nikomu nie mówcie - jasne, dzieciaki?".

Siedząc w cukierni, Nikola i Simon obserwują uważnie życie, toczące się za szybą lokalu. Jak zwykle, próbują wyłowić z tłumu kogoś interesującego. Człowiek, który rzuca się im w oczy, gestykuluje i kłóci się z ekspedientem sklepu, po czym szybko odchodzi. Właśnie wtedy, zaparkowany nieopodal
samochód, z impetem rusza i potrąca człowieka, który przykuł uwagę rodzeństwa. Auto szybko znika za zakrętem, zaś nieznajomy z pomocą dzieci wstaje i odchodzi, mrucząc pod nosem coś o niezrozumiałym przekleństwie rzekomo na nim ciążącym. Rodzeństwo, ukrywając się w tłumie, śledzi go aż do kamienicy, w której, jak się domyślają, mieszka. Udaje im się też poznać jego nazwisko.

Historia pewnie by się na tym skończyła, gdyby nie wieczorna rodzinna kolacja. Rodzeństwo, opowiedziawszy mamie całą historię, jest przekonane, że doszło do niewyjaśnionej próby zabójstwa. Trop jednak się urwał. Mama prosi dzieci, by więcej nie włóczyły się za nieznajomymi po mieście... stara się jednak ukryć zainteresowanie całym zdarzeniem. Choć wszystko to postanawiają zataić przed tatą, przypadkiem dowiadują się, że niedoszła ofiara zabójstwa jest obecnie jego głównym przedmiotem pracy.

Marceli Dumont, awanturniczy klient i niedoszła ofiara wypadku, jest głównym podejrzanym w sprawie o zamordowanie właścicieli kamienicy, w której mieszkał. Niewypłacalny, bezrobotny mężczyzna, aby uniknąć spłaty długu, miał otruć małżeństwo w swoim mieszkaniu. Rodzeństwo nie może w to uwierzyć. Są przekonani, że za sprawą stoi kto inny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dla młodzieży i dzieci jest mnóstwo doskonałych książek, tylko właśnie..."bestsellery" różnej maści zupełnie zawężają pole widzenia: i młodych czytelników i niestety ich opiekunów, którzy chcąc "być na czasie" podążają za głównym nurtem wydawniczym, nawet nie próbując odkryć czegoś nowego. Pamiętam, jak jedne wakacje spędziłam wyłącznie z "Przygodami Trzech Detektywów", sygnowanych nazwiskiem Hitchcocka. Fakt, że odkopywałam je gdzieś z zakamarków biblioteki miał jedną zaletę: nie czekałam w kolejce do nich. Zachęcam więc gorąco do poszukiwania książek, o których wie niewielu a reszta już zapomniała. Niejedna perełka czeka na naszą uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca recenzja. Dobrze, że są jeszcze jakieś pozycje dla młodzieży poza np. ''Zmierzchem''. Kiedyś się czytało ''Przygody Tomka Sawyera'' albo ''Huckelbery Fina'', ale każdy ma ''swoje'' dzieciństwo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.