Facebook Google+ Twitter

Kiełp. Awionetka runęła na pole, zginął 68-letni pilot

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-15 16:38

W miejscowości Kiełp, powiat chełmiński, doszło do wypadku awionetki. Samolot typu ZODIAC 601 XL spadł na pole. Nie zapalił się po upadku, jednak pilot, Lech Sz. zginął na miejscu. Rozpoczęto śledztwo w celu ustalenia przyczyny wypadku.

Screen / Fot. Google mapsPilot, który podróżował sam, leciał z Kobylników pod Poznaniem do Watorowa, gdzie pracował w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Adriana Aviation. Z dokumentów znalezionych przy mężczyźnie wynika, że jest to 68-letni Lech Sz. mieszkaniec Poznania. Lech Sz. był w Watorowie szefem instruktorów szkolenia praktycznego. W powietrzu spędził tysiące godzin. Wcześniej latał również na odrzutowcach. W środę miał szkolić pilota, który dojechał na loty z Warszawy.
Awionetka, którą pilotował spadła na obszarze niezabudowany, niedaleko prywatnego lotniska - celu podróży.

Do wypadku doszło najprawdopodobniej podczas manewru lądowania. Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczają teren, będą przesłuchiwać świadków. Jest już prowadzone śledztwo w tej sprawie. Znalezienie odpowiedzi na pytanie, co mogło być przyczyną tragedii, będzie należało także do Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Samoloty zodiak nie mają dobrej opinii w środowisku lotniczym. W ciągu ostatnich kilku lat, w zasadzie od wprowadzenia modelu XL na rynek, jako samolotu klasy S-LSA, maszyny te ulegały licznym wypadkom, także tragicznym.

Autor: Stanisław Gazda
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie bydgoszcz.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.