Facebook Google+ Twitter

Kierował grupą przestępczą. Dawid K. „Cygan” aresztowany

Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP we współpracy z lubelskim Zamiejscowym Departamentem ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zatrzymali znanego boksera Dawida K. Był szefem zorganizowanej grupy przestępczej.

 / Fot. Archiwum PolicjiGrupa 35-letniego Dawida K. zalegalizowała co najmniej 15 aut skradzionych w Niemczech i Belgii (głównie BMW) i 8 wyłudzonych z wypożyczalni (dostawcze mercedesy) o wartości 3 mln złotych. Policjanci odzyskali do tej pory 12 samochodów, które zostały zwrócone niemieckim i belgijskim firmom ubezpieczeniowym - poinformowała KGP.

Były młodzieżowy mistrz świata WBC oraz mistrz WBF, WBFed i IBC w wadze półciężkiej ma od lat problemy z prawem.
Zanim został zawodowym bokserem odbył roczną karę pozbawienia wolności za pobicie.

W lutym 2007 został zatrzymany w Warszawie przez Centralne Biuro Śledcze i aresztowany na 3 miesiące. Jego sprawę prowadziła najpierw kielecka, a następnie rzeszowska prokuratura. Opuścił areszt za poręczeniem majątkowym.

31 października 2011 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał go na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu.

W nocy 19/20 czerwca 2012 trafił do więzienia na kilka dni przed zaplanowaną walką z Royem Jonesem. 13 sierpnia 2014 wyszedł na wolność.

Do tej pory policjanci zatrzymali 18 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Dawida K. ps „Cygan”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.