Facebook Google+ Twitter

Kierowca dźwigu zahaczył o ciepłociąg

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 20:04

Kierowca samochodu z dźwigiem spowodował dziś w Poznaniu katastrofę magistrali ciepłowniczej. Ponad 50 metrowy odcinek złożony z dwóch rur spadł na jezdnię po tym, jak kierowca dźwigu próbując przejechać pod nim zahaczył o metalową konstrukcję.

Konstrukcja runęła na jezdnię, miażdżąc tył - jadącego w przeciwnym kierunku - samochodu osobowego. Kierowała nim 28-letnia mieszkanka Poznania , została odwiedziona do szpitala. Droga była zablokowana przez ponad 4 godziny. Na okolicznych ulicach tworzyły się bardzo długie korki.

30-letni kierowa ciężarówki był trzeźwy. Zostaną mu postawione zarzuty spowodowania wypadku drogowego. "Sprawa znajdzie swój finał przed sądem" - powiedział Radiu Merkury naczelnik poznańskiej drogówki Józef Klimczewski.

W uszkodzonej magistrali płynęła pod wysokim ciśnieniem gorąca woda. Na szczęście rura się nie rozszczelniła. Uszkodzone rury zostały całkowicie zdemontowane. Jak zapewniali pracownicy Zakładu Sieci Cieplnej - poznaniacy nie ucierpią, są bowiem alternatywne magistrale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.