Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33838 miejsce

Kierowca obronił pasażerów przed chuliganami

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2008-06-26 10:23

Kierowca autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa w Legnicy uratował dwójkę młodych pasażerów przed napastnikami. Usłyszał krzyk 20-letniej dziewczyny. W lusterku zobaczył, jak dwóch chuliganów chce wyciągnąć kobietę z pojazdu, a trzeci bije jej kolegę.

Bogdan Kurasiak / Fot. "Gazeta Wrocławska"Była godzina 13, w autobusie linii 9 jechało dziesięcioro pasażerów. Nikt nie zareagował.
- Wpadłem w złość i nie myślałem o strachu - mówi kierowca Bogdan Kurasiak. - Mam syna w podobnym wieku. Też razem z dziewczyną jeździ autobusem. Od razu pomyślałem, że jego też by to mogło spotkać. Zahamowałem i ruszyłem na pomoc.
Czwarty napastnik chciał powstrzymać kierowcę przed interwencją. Od pana Bogdana, jeżdżącego już 22 lata w MPK, usłyszał tylko "Nie ruszaj się!" i usiadł z powrotem na miejscu dla pasażera. Kierowca dopadł do dwóch nastolatków, którzy trzymali za włosy dziewczynę i chcieli otworzyć tylne drzwi, by ją wyrzucić z autobusu.

Kurasiak, który nie ma postury atlety, odciągnął ich jednak od dziewczyny, a potem czwórkę rozwścieczonych oprawców wyprowadził z autobusu. Pobity pasażer i jego koleżanka przejechali jeszcze kilka przystanków, nim wysiedli.
Następnego dnia 20-letnia Daniela pogratulowała prezesowi odważnego, odpowiedzialnego za pasażerów i kulturalnego kierowcy.
- Pierwszy raz ktoś tak o mnie napisał - przyznaje wyraźnie wzruszony Bogdan Kurasiuk.
Jak przyznaje, tak on, jak i jego koledzy, często muszą interweniować, gdy w autobusie dochodzi do awantury. Czasami, kiedy zachodzi potrzeba, wzywają policję.
Od prezesa odważny kierowca dostał w nagrodę list pochwalny i premię finansową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.