Facebook Google+ Twitter

Kierowca staranował słup wysokiego napięcia. Pozbawił prądu Wojcieszyn

Nieprawidłowe oznakowanie drogi powoduje, że kierowcy tracą czas i paliwo. Mniej cierpliwi i niedoświadczeni kierowcy powodują wypadki. W środę przy obwodnicy Nowogardu połamano słup wysokiego napięcia. Zobacz film.

Ile sprzętu potrzeba i jakie są koszty, żeby to naprawić? Po prawej stronie widoczny bus jedzie do Gdańska. Tutaj straci około dwudziestu minut. Średnio co pięć minut jest tutaj zabłąkany samochód. / Fot. Piotr WierzbickiWypadki przy obwodnicy Nowogardu

22 Lutego 2012 r. o godz. 6.15 samochód ciężarowy jadąc z miejscowości Nowogard w kierunku Płot, zabłądził i wjechał do miejscowości Wojcieszyn. Ponieważ samochodom jest trudno zawracać i manewrować z uwagi na brak odpowiedniej przestrzeni, kierowca ten staranował słup wysokiego napięcia. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Zobacz film.


Wieś Wojcieszyn została pozbawiona elektryczności. Mieszkańcy powiadomili o zdarzeniu służby kompetentne w tej sprawie. Przyjechały też cztery samochody wojskowe. Czegoś szukali, nie kontaktując się z nikim i w końcu odjechali. Policja szuka sprawcy.

Znak z napisem: "Wyjazd z budowy" w połączeniu z tym co stoi przed nim podpowiada, że należy jechać dalej. A to właśnie jest wjazd na obwodnicę! No i od tego miejsca zaczyna się "cyrkowa akrobacja". / Fot. Piotr WierzbickiJakie są przyczyny notorycznego błądzenia kierowców przy tej obwodnicy?

Odpowiedź jest banalna. Po prostu znaki drogowe zamiast informować, dezinformują. Pokazuję to na załączonym zdjęciu. Ta temat niepoprawnego oznakowania drogi napisałem wcześniej artykuł: Złe oznakowanie obwodnicy stwarza niebezpieczeństwo dla kierowców.

Jak nie po znakach drogowych, obijają się po drzewach. / Fot. Piotr WierzbickiSfrustrowani kierowcy wykonują błędy, nerwowość prowadzi do następnych. / Fot. Piotr WierzbickiSfrustrowani kierowcy wykonują błędy, nerwowość prowadzi do następnych. / Fot. Piotr WierzbickiWidoczne ogrodzenie obwodnicy tuż, tuż. Niestety trzeba wracać z powrotem pod Nowogard. / Fot. Piotr Wierzbicki


Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nie wiadomo kogo winić: czy kierowcę który staranował słup wysokiego napięcia i zbiegł z miejsca wypadku, zamiast powiadomić policję! Czy też urząd gminy za złe ustawienie znaków drogowych? Obaj są winni po połowie! -Dziękuję za zaproszenie Panie Piotrze do grona znajomych;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to wszystko z naszych podatków!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze za relację 5. Oznakowanie jest bardzo ważne -od tego zależy życie ludzi i czas kierowcy. Widzimy do czego to doprowadziło. Czas powołać komisję do sprawdzania poprawności oznakowań . Unikniemy wtedy wypadków, zniszczeń i wielu innych zagrożeń i strat .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem brak koordynacji poczynań powoduje bałagan. Tutaj ktoś sobie pokpił sprawę! Obwodnica zmieniła bardzo dużo, ale czy społeczeństwo gminy Nowogard zyskało? Dowiemy się... za rok może dwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach! te polskie drogi ... myślałam że ta obwodnica coś zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, ten polski bałagan! Widoczny jest niemalże na każdym kilometrze, żeby nie powiedzieć kroku. (śmiech). Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek Jsek
  • Jarek Jsek
  • 23.02.2012 21:02

A kto ustawia znaki, GDDKiA a nie UG

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do trzeciego punktu, jestem trochę odmiennego zdania. Wczoraj rozmawiałem z kilkoma zbłąkanymi kierowcami. Zabłądzili z powodu złej organizacji ruchu i oznakowania. A ile tego mamy w Polsce?! Tylko w tym jednym miejscu kierowcy tracą około pół godziny, nie licząc paliwa i strat w poobijanych samochodach.
A przyczyna?! Kunktatorstwo i kolesiostwo na urzędach! Nie dość, że w Polsce mamy największą obsadę urzędników, to sprzedajnych i niekompetentnych. Przyjmuje się do urzędu według pozycji w środowisku a nie według kompetencji. I dlatego nikt nie wie jak i jakie znaki drogowe ustawić przy nowogardzkiej obwodnicy.
Pierwszy artykuł na ten temat napisałem przed kilkoma tygodniami, podpowiadając. Ale do "głąba" i tak to nie trafi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska chlubi się s statystyce drogownictwa kilkoma najwyższymi w Europie i świecie punktami. Stanem dróg - to wiedzą wszyscy, nawet ci, co nie jeżdżą po naszych drogach. Brakiem autostrad i dróg szybkiego ruchu. Wypadkowością na drogach i liczbą zabitych. Aby te dwa wskaźniki ostatnie zmienić, należałoby przebudować psychikę polskich kierowców. A to znacznie trudniejsze zadanie niż budowa autostrad i dróg szybkiego ruchu. Pozdrawiam Piotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.