Facebook Google+ Twitter

Kierowco! Nie chlap przechodniów! Wyniki głosowania

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-10-05 07:58

W deszczowe dni piesi są narażeni na ochlapanie przez szybko jadące samochody. Kto ponosi winę za taki stan rzeczy i co można zmienić?

Kałuża. / Fot. WikipediaArtykuł Kierowco! Nie chlap przechodniów!wzbudził wśród czytelników spore zainteresowanie. Pojawiły się komentarze. Dodatkowo została zamieszczona sonda, w której również można było wyrazić swoje zdanie na ten dosyć kontrowersyjny temat. Wysokość słupków zmieniała się wielokrotnie. Ostatecznie wyniki przybrały następującą postać:

Za chlapanie przechodniów odpowiadają:

1. Kierowcy. Powinni jeździć ostrożnie (43)
2. Zarządcy dróg. Kałuże na jezdni to ich wina (30)
3. Piesi. Niech trzymają się z dala (2)
4. Nikt nie jest winien (9)

Łącznie oddano 84 głosy.

Z powyższego wynika, iż kierowcy powinni zwracać baczniejszą uwagę na pieszych i unikać ochlapywania ich błotem i wodą z kałuż. Zwłaszcza, ze mamy jesień, a to deszczowa pora roku.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 05.10.2010 09:55

Ochlapywanie przechodniów prze kierujących samochodami świadczy tylko o braku kultury przez kierujących samochodami. To jest tak jak polowanie na zwierzęta, które znajda się na jezdni. Czasami wyraźnie widać, że kierowca specjalnie wjeżdża w kałuże aby ochlapać pieszego na chodniku mimo, że ma możliwość ominięcia kałuży. Widocznie wychodzi z założenia " ja mam samochód a więc jestem panem a hołota chodzi pieszo". Kierowcy, którzy celowo ochlapują przechodniów powinni być karani surowymi mandatami, może to by ich nauczyło kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.