Facebook Google+ Twitter

Kierowco! Nie chlap przechodniów! Wyniki głosowania

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-10-05 07:58

W deszczowe dni piesi są narażeni na ochlapanie przez szybko jadące samochody. Kto ponosi winę za taki stan rzeczy i co można zmienić?

Kałuża. / Fot. WikipediaArtykuł Kierowco! Nie chlap przechodniów!wzbudził wśród czytelników spore zainteresowanie. Pojawiły się komentarze. Dodatkowo została zamieszczona sonda, w której również można było wyrazić swoje zdanie na ten dosyć kontrowersyjny temat. Wysokość słupków zmieniała się wielokrotnie. Ostatecznie wyniki przybrały następującą postać:

Za chlapanie przechodniów odpowiadają:

1. Kierowcy. Powinni jeździć ostrożnie (43)
2. Zarządcy dróg. Kałuże na jezdni to ich wina (30)
3. Piesi. Niech trzymają się z dala (2)
4. Nikt nie jest winien (9)

Łącznie oddano 84 głosy.

Z powyższego wynika, iż kierowcy powinni zwracać baczniejszą uwagę na pieszych i unikać ochlapywania ich błotem i wodą z kałuż. Zwłaszcza, ze mamy jesień, a to deszczowa pora roku.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 05.10.2010 09:55

Ochlapywanie przechodniów prze kierujących samochodami świadczy tylko o braku kultury przez kierujących samochodami. To jest tak jak polowanie na zwierzęta, które znajda się na jezdni. Czasami wyraźnie widać, że kierowca specjalnie wjeżdża w kałuże aby ochlapać pieszego na chodniku mimo, że ma możliwość ominięcia kałuży. Widocznie wychodzi z założenia " ja mam samochód a więc jestem panem a hołota chodzi pieszo". Kierowcy, którzy celowo ochlapują przechodniów powinni być karani surowymi mandatami, może to by ich nauczyło kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.