Facebook Google+ Twitter

Kierowco! Nie parkuj na miejscu dla niepełnosprawnych

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-16 07:36

Świadomość kierowców zmienia się, ale wciąż znajdują się tacy, którzy zajmują miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu? - to hasło rozpoczynającej się dzisiaj, trzeciej już ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej. Jej celem jest uświadomienie kierowcom, że nie powinni zajmować miejsc postoju przeznaczonych dla samochodów osób niepełnosprawnych.

fot. Dziennik Zachodni– Wszystko jest w porządku jeżeli jest ładna pogoda. Gorzej jak pada deszcz czy śnieg. Dla osób o kulach lub na wózku każdy metr z parkingu do wejścia to bardzo dużo – uważa poruszający się na wózku inwalidzkim Grzegorz Kocerba z Mysłowic. Jego zdaniem w ciągu ostatnich lat poprawia się świadomość społeczna i mniej kierowców zajmuje miejsca przeznaczone dla niepełnosprawnych. Ale jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. – To kwestia mentalności ludzi i to trzeba zmienić karaniem. W Niemczech auta osób, które zaparkują na "kopercie" są odholowywane – dodaje Koterba.

Prawo do postoju na miejscu dla osoby niepełnosprawnej mają osoby ze specjalną kartą parkingową, która jest przyznawana osobom o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. To prawo jest rzadko respektowane. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w naszym kraju żyje ok. 5,5 mln osób niepełnosprawnych. W ciągu ostatnich lat miejsca dla niepełnosprawnych pojawiły się przed prawie wszystkim większymi sklepami i obiektami użyteczności publicznej.
(kpb) ma

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.