Facebook Google+ Twitter

Kierowco, nie ufaj nawigacji GPS!

GPS to urządzenie, które ma pomóc dotrzeć kierowcy do celu. Niestety nie zawsze pomoże, a niekiedy może nawet poważnie zaszkodzić.

Wyłączenie zdrowego rozsądku za kierownicą i zaufanie technice może się źle skończyć. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Autostrada_del_sole_sesso_reggio_emilia.jpg&filetimestamp=20050605205929Ślepe ufanie technice i wyłączenie myślenia za kierownicą powoduje tysiące wypadków. Jak podają niemieckie media w Saksonii GPS nakazał kierowcy zawrócić i jechać pod prąd. Po wykonaniu manewru zderzył się z samochodem jadącym tym samym pasem.

Takich wypadków jest tysiące na całym świecie. W październiku 2008 kierowca posługujący się nawigacją wjechał do jeziora, bo taką drogę pokazywało mu urządzenie. Takie przypadki można by mnożyć. Dwa lata temu brytyjscy kierowcy pogotowia kierując się nawigacja nie dojechali do 100 wezwań. Trafili pod zupełnie inne adresy. Niestety błędy to poważna zmora tego systemu, dlatego kierowanie się wyłącznie wskazaniami urządzenia może mieć daleko idące konsekwencję.

Źródło: sfora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nie kupujmy tandety.Lepiej wydać kilkadziesiąt złotych więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.04.2010 22:32

Dokładnie tak Panie Tomku! Jak ktoś jest "półmuzgiem" to wjeżdża do jeziora lub jedzie pod prąd. Nawigacja nie wie, że panowie drogowcy pół godziny temu na pewnej ulicy postawili zupełnie inne znaki informujące o zmianie organizacji ruchu. Nie wie też, gdzie przebiega świeżo wybudowany most lub obwodnica. Praca nad nowymi mapami nie jest procesem kilkudniowym. A ci "myślący inaczej" obwiniają o to proste urządzenie...A mówią, że myślenie nie boli...:-) Tytuł artykułu coś sugeruje. Ja też coś zasugeruję: Najpierw włącz swój mózg - później nawigację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norbert nie zawsze jest a mam legalną a nie pirata chyba wiem co mam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z nawigacji GPS trzeba korzystać z głową a nie ślepo jej ufać. Nawigacja nie zastępuje myślenia. Ja wielokrotnie korzystałem i gdyby nie nawigacja nie dotarłbym na miejsce. Zatem nie jest źle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio ze znajomymi prawie się zgubiliśmy przez GPS. Nie pomogły aktualizacje. Remont na jednej z dróg i już zaczął wariować. Najpierw pokazywał, że mamy skręcić w daną ulicę, a zaraz dodawał "zjechałeś z trasy". Trzeba było przeprosić się ze starą, pospolitą mapą ;) Dodam, że oprogramowanie mieliśmy legalne i to jedno z lepszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"wystarczy mieć legalną mapę nie pirata i wtedy istnieje coś takiego jak aktualizacja i nie ma "nowych dróg"
to nie do końca prawda. Aktualizacje ukazują się co jakiś czas. Często nie zawierają najnowszych danych . Mam legalną mapę aktualizowaną regularnie. Nowego odcinka autostrady pod Strykowem nie uwzględniała dosyć długo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nawet jak była nowa droga to on zwariował jak jej nie miał"

wystarczy mieć legalną mapę nie pirata i wtedy istnieje coś takiego jak aktualizacja i nie ma "nowych dróg"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie zgadzam się, ale też trzeba wiedzieć, że sie nie kupuje najgorszego. Ja ze swoim nie miałem problemów. Nawet jak była nowa droga to on zwariował jak jej nie miał, ale jak już wyjechałem na prawidłową to już załapał to co powinno być dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas też ciekawie link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.