Facebook Google+ Twitter

Kierowco, pozwól bezpiecznie przejść przez jezdnię

W katowickim Spodku zainaugurowano kampanię społeczną „Daj znak i przejdź bezpiecznie przez jezdnię”. Organizatorzy liczą na zmianę w relacjach kierowcy-piesi, a tym samym wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 / Fot. Archiwum PolicjiWspólna akcja Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dedykowana jest kierowcom i pieszym.

Hasło kampanii „Daj znak” nawołuje do podniesienia ręki przed wkroczeniem na jezdnię oraz w trakcie jej przekraczania.

To proste i efektywne działanie stwarza szanse kierowcy na zauważenie pieszego i w wielu przypadkach uniknięcie wypadku,  / Fot. Archiwum Policjimobilizuje kierujących, jak i pieszych do większej koncentracji uwagi.

- Mamy nadzieję, że kierowcy zauważą i docenią gest uniesionej ręki sygnalizujący chęć przejścia przez jezdnię i będzie to znak stosowany w codziennych relacjach pieszy – kierowca, bo przecież wspólnie dbamy o najważniejsze - o nasze bezpieczeństwo - podkreślają organizatorzy tej niezwykle potrzebnej i ważnej kampanii społecznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Daj znak kierowcy ?? co jeszcze ? opuścić majtki ?psim obowiązkiem kierowców jest przepuszczenie pieszych na oznakowanych przejściach !!!!!!Tak-ale pijani i naćpani i tak pojadą po pieszych.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.