Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1992 miejsce

Kierowco, widziałeś wypadek? Zadzwoń do radia!

Kampania „Kierowca Zaufania” Polskiego Radia promuje postawy obywatelskie wśród kierowców. Każdy może współtworzyć bazę aktualnych zagrożeń na polskich drogach.

Logo akcji "Kierowca Zaufania" / Fot. Polskie RadioAudycja „Radio Kierowców” po raz pierwszy została wyemitowana w Programie 1 Polskiego Radia ponad 35 lat temu, dokładnie 4 lutego 1974 roku o godzinie 11.18. Na przestrzeni lat audycja ewoluowała, wzbogacała się o nowe cykle jak np. „Z melodią w samochodzie” czy „Salon samochodowy Radia Kierowców”. Dominującym tematem jest informowanie o zagrożeniach w ruchu drogowym na terenie kraju. Komunikaty emitowane są zawsze na 2 minuty przed pełną godziną - od 5.58 do 22.58. Obecnie audycja funkcjonuje w strukturze Informacyjnej Agencji Radiowej w oparciu o zmodernizowany newsroom wyposażony w specjalne oprogramowanie.

Nowy system, oparty o mapy serwisu Targeo.pl, polega na maksymalnym usprawnieniu procesu od pozyskania informacji do publikacji. Obieg informacji zaczyna się od precyzyjnego zlokalizowania zagrożenia na drodze. Taką informację mogą dostarczyć osoby indywidualne, świadkowie zdarzenia dzwoniąc pod specjalny numer 022-513-11-11. Informacje pozyskiwane są również od partnerów społecznych, instytucjonalnych czy służb państwowych, w tym Policja, Straż Pożarna, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, PAP, Regionalne Rozgłośnie PR, Polski Związek Motorowy itd. Następnie informacja zostaje błyskawicznie przetworzona w newsroomie.

- Stworzyliśmy edytor, który umożliwia automatyczne generowanie tych komunikatów na podstawie dosłowniePrzykładowy komunikat o utrudnieniu drogowym / Fot. screen www.radiokierowcow.pl kilku kliknięć redaktora wprowadzającego taką informację do systemu - mówi Rafał Mikołajczak z firmy Indigo, współtworzącej serwis Targeo.pl. Taki komunikat po zatwierdzeniu jest natychmiastowo nanoszony na mapę i publikowany różnymi kanałami. Możemy już podejrzeć na stronie internetowej www.radiokierowcow.pl. - Raz zatwierdzona informacja będzie się od razu pojawiać na stronie internetowej, wybrane trafią na antenę i będzie dostępne też w niedalekiej przyszłości dla użytkowników nawigacji poprzez system RDS-TMC - kontynuuje Mikołajczak.

Komunikaty mają być dostępne również w telefonach komórkowych poprzez aplikacje mapowe takie jak Targeo.mobi czy Drogowskaźnik. Wszystko po to by, będąc w drodze lub dopiero planując podróż, uwzględniać wszystkie utrudnienia i wybrać alternatywną trasę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.