Facebook Google+ Twitter

Kierowco! Zarycz dla Życia!

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-07-16 19:06

„Zarycz dla życia” to pierwsza polska edycja międzynarodowego projektu „Roar for Life”. Jej celem jest kreowanie pozytywnych zachowań kierowców i zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny jakim jest prowadzenie samochodu po alkoholu.

 / Fot. logoProgram ma za zadanie wpłynąć na postawy młodych ludzi tak, aby zanim wsiądą za kierownicę podjęli odpowiedzialną decyzję.

Kierowcy Martini Racing jeżdżą w wyścigach od roku 1968, co sprawia, że Martini ma w swojej tożsamości odpowiedzialność społeczną i wspiera programy budujące świadomość bezpiecznego prowadzenia samochodu.

W 2014 roku Martini wróciło na tory F1 wraz z teamem Williams, co zaowocowało programem ROAR FOR LIFE, angażującym gwiazdy i osoby ważne społecznie. Program Roar for Life – Zarycz dla Życia obecnie prowadzony jest w 4 krajach (Polska, Rosja. Ukraina, Kazachstan) i wspierany przez lokalnych partnerów i ambasadorów.

Kierowcy Williams Martini Racing Team – Felippe Massa, Valteri Bottas, Susie Wolff oraz Stig (Ben Collins) w tym roku rzucili wyzwanie Europie Wschodniej. Jest do wykonania nie lada zadanie: zebranie 150 tysięcy ryków imitujących ryk silnika F1. Wszystko po to by zwrócić uwagę na bezpieczne prowadzenie samochodu. Na ich zebranie jest tylko 100 dni!

Finał tegorocznej edycji w Polsce odbędzie się 17 października podczas Europejskiej Nocy Bez Wypadków. Potem równowartość 120 tys. dolarów w lokalnych walutach zostanie przekazana fundacjom wspierającym świadomość odpowiedzialnej jazdy samochodem. W Polsce aż 150 tys. złotych trafi do Fundacji Kierowca Bezpieczny.

Ważne jest, aby jak najwięcej osób zaangażowało się w akcję, a idea „Zarycz dla życia” trafiła do jak największej grupy kierowców i przekonała ich do podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Dla życia zaryczeli już m.in. Łukasz Jakóbiak, Paulina Smarszcz - Kurzajewska, Maciej Wisławski, Elżbieta Jędrzejewska, Robert Lewandowski. Ryki zbierane są także podczas imprez plenerowych, gdzie każdy kto zaryczy otrzyma jeden z 30 tysięcy alkotestów dla poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.Dołącz do nich i wrzuć swoje "ryki" na www.zaryczdlazycia.pl

1. Nagraj film ze swoim udziałem, w którym ryczysz jak samochód wyścigowy
2. Wrzuć film na Instagram/Facebooka/Twittera/VK albo prześlij go za pomocą strony www.zaryczdlazycia.pl
3. Dodaj hashtag #ZARYCZDLAZYCIA i nominuj 3 znajomych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapraszam do akcji...szczególnie kierowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.