Facebook Google+ Twitter

Kierowcy łamiący przepisy z zemsty podpalili fotoradar?

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-10-03 08:12

Fotoradar przy ul. Kamiennej w Rumi jest chyba pierwszym w historii rejestratorem wykroczeń, który podpalono.

Co ciekawe, mimo iż urządzenie płonęło żywym ogniem, wyszło z tego praktycznie bez większych uszkodzeń.  Fot. Dziennik Bałtycki

A najważniejsze, że zachowały się też wcześniej wykonane przez fotorejestrator zdjęcia. Bo to one, a raczej jedno z nich zdaniem strażników miejskich, którzy obsługują urządzenie, mogło być powodem podpalenia. W nocy z soboty na niedzielę rejestrator pstryknął dość kompromitującą fotkę. Funkcjonariusze zdradzają jedynie, iż w fotografowanym samochodzie na przednim siedzeniu znajduje się dwóch mężczyzn i kobieta, która wykonuje "nieprzyzwoite czynności”. Jeden z panów trzyma do połowy opróżniony kufel, co może wskazywać, że „towarzystwo” dodatkowo było też pijane.

- W otworach wentylacyjnych fotoradaru znajdowały się resztki jakiegoś łatwopalnego tworzywa sztucznego. Oprócz tego przy urządzeniu znaleźliśmy resztki pochodni owiniętej czymś, co było nasączone substancją ropopochodną - mówi Roman Świrski, komendant rumskiej Straży Miejskiej. - Urządzenie okazało się jednak ognioodporne. Poza tym, że trzeba je będzie trochę wyczyścić, napraw nie wymaga. Wszystkie zdjęcia, które wykonało przez podpaleniem zgraliśmy już na stacjonarny komputer.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.