Facebook Google+ Twitter

Kierowcy MZA chcą więcej zarabiać

Wczoraj w południe odbyła się manifestacja kierowców MZA pod warszawskim Ratuszem. Udział w demonstracji wzięło około 50 osób z całej Polski. Petycję, w imieniu prezydent Warszawy przyjął Jarosław Maćkowiak, sekretarz m.st. Warszawy.

Demonstrujący domagają się podwyżki prensji. / Fot. Marcin ChilińskiPrzedstawiciele Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” i Wolnego Związku Zawodowego Kierowców RP w Miejskich Zakładach Autobusowych Sp. z o.o. sprzeciwiają się m.in. okradaniu pracowników MZA z pieniędzy przyznanych przez Radę Miasta na podwyżki płac. Zarząd Spółki zamienił je w dodatek efektywnościowy.Wręczenie petycji przedstawicielowi prezydent Warszawy. / Fot. Marcin Chiliński

- Nie powinno być tak, że nasi doświadczeni kierowcy wyjeżdżają za pieniądzem do Irlandii i Anglii, a oni zatrudniają na ich miejsce ludzi z Ukrainy. Dodatkowo jesteśmy straszeni, że jeśli nam się coś nie podoba to na nasze miejsce zatrudnią pracowników zza wschodniej granicy - powiedział jeden z kierowców MZA.

- Jeśli były jakieś nieprawidłowości, to dzięki odpowiednim przepisom zarząd spółki odpowie za to - powiedział po otrzymaniu petycji Jarosław Maćkowiak.

W trakcie demonstracji można było słyszeć okrzyki m.in. "złodzieje" oraz "oddajcie nasze pieniądze".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.