Facebook Google+ Twitter

Kierowcy pamiętajcie o światłach!

Pierwsze oznaki wiosny i nagła poprawa pogody sprawiły, że kierowcy jakby zapomnieli o obowiązkach, które na nich ciążą.

Jazda bez świateł jest bezpieczniejsza i sprawia, że jesteśmy widoczni z większej odległości. / Fot. Wojciech GrzesiakOstatnio jeżdżąc po naszych ulicach można zauważyć, że wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny wielu kierowców zaczęło jeździć bez włączonych świateł mijania.

Warto jednak przypomnieć, że w ubiegłym roku sejm przyjął poprawkę ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Zawarto tam m.in. zapis, że od 1 kwietnia 2007 roku jazda na światłach mijania jest obowiązkowa przez cały rok. Niestety wraz z pierwszymi ociepleniami i wiosennym słońcem wielu kierowców zaczęło jeździć bez świateł. Należy również pamiętać o tym, że na krytych parkingach również mamy obowiązek jazdy z włączonymi światłami.

Za nieprzestrzeganie tego przepisu policja może nas ukarać mandatem w wysokości 100 zł. Ponadto możemy mieć spore problemy w razie stłuczki lub wypadku. Pamiętajcie więc kierowcy o światłach, to wiele nie kosztuje, ale pozwala wiele zaoszczędzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"No, dobrze, że chociaż ktoś ;) a najgorsze, że jak sie mrugnie długimi komuś, kto jedzie bez świateł to i tak rzadko kiedy taka osoba je włącza :/"
Może ta osoba po prostu zna statystyki, że na skutek używania świateł ilość zabitych na drogach wzrosła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, dobrze, że chociaż ktoś ;) a najgorsze, że jak sie mrugnie długimi komuś, kto jedzie bez świateł to i tak rzadko kiedy taka osoba je włącza :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam, pamiętam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.