Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

514 miejsce

Kierowcy, uwaga na niebezpieczne felgi!

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2014-04-09 09:18

Na aukcjach internetowych dominują aluminiowe felgi bez certyfikatów bezpieczeństwa. Na jakie ryzyko narażają się kierowcy, którzy dokonują ich zakupu? Na co zwrócić uwagę, kupując obręcze, by dodały samochodowi klasy, gwarantując jednocześnie bezpieczną jazdę?

 / Fot. .- Dla wielu ludzi kupujących obręcze na aukcjach internetowych najważniejszy jest design, rozstaw śrub i niska cena. To zdecydowanie za mało, by prawidłowo dobrać felgę - zaznacza Sławomir Kamiński z serwisu ogumienia Mobilny Wulkan. - Osoby te wybierają obręcze, które nie są stworzone z myślą o ich samochodzie. Dodatkowo nie mają one stosownych certyfikatów bezpieczeństwa, więc jazda na nich jest ryzykowna.

Kupując felgi należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar koła, efekt wizualny, który chcemy osiągnąć, ale także na model samochodu oraz jego parametry. Bardzo istotny jest również certyfikat bezpieczeństwa (np. TUEV, PIMOT). Stanowi on gwarancję, że obręcze przeszły testy wymagane w Regulaminie 124 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ dotyczącym homologacji kół. - Wielu sprzedawców internetowych chwali się na swoich aukcjach atestami, które otrzymała fabryka, a nie certyfikatami przyznanymi felgom - wyjaśnia Waldemar Hałacz z Alcar Polska. - O takie certyfikaty warto poprosić sprzedawcę lub sprawdzić je na stronach producentów. Tylko one dadzą nam pewność, że jazda samochodem nie skończy się dla nas tragedią.

Zawodny odlew
 / Fot. .Kierowcy skarżą się na słabą jakość felg bez certyfikatów bezpieczeństwa. - Choć prezentują się one dobrze, gatunkowo zdecydowanie odbiegają od markowych produktów - mówi Filip Biesek, Koordynator Działu Felg w Oponeo.pl.

- Produkowane są najtańszą i najbardziej zawodną metodą odlewu grawitacyjnego. Ich konstrukcja nie jest jednolita, co czyni obręcze bardziej podatnymi na odkształcenia. Błędów wynikających z procesu produkcji nie jest w stanie wychwycić kontrola jakości. Badanie rentgenowskie felgi, które jest ostatnim etapem takiego sprawdzianu, przeprowadza się wyrywkowo.

Niebezpieczna podróż
Aż dla 52% kierowców najbardziej liczy się cena i atrakcyjny wygląd felg – wynika z badań przeprowadzonych przez Oponeo.pl. Te osoby zdecydowałyby się na zakup obręczy bez certyfikatów. 23% szuka dobrych jakościowo, ale niedrogich felg, podczas gdy wygląd i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy felg jedynie dla 9% badanych.
Jazda na obręczach bez certyfikatów bezpieczeństwa grozi ich pęknięciem lub skrzywieniem. Krzywa, a co za tym idzie źle wyważona felga powoduje drgania koła, co skutkuje nadmiernym hałasem. Kierowca nie uzyskuje upragnionych osiągów, trudniej jest utrzymać tor jazdy auta. W ekstremalnej sytuacji może skończyć się to zniszczeniem samochodu lub niebezpiecznym wypadkiem.

 / Fot. .Certyfikaty bezpieczeństwa są bardzo ważne także dla pojazdóww okresie gwarancji. - Tylko przedstawiając certyfikat TUEV dla felg przeznaczonych do naszego modelu auta możemy mieć pewność, że nie utracimy przysługującej nam gwarancji - mówi ekspert z Alcar Polska. - Warto rozważnie kupować obręcze, aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych problemów.

Choć wielu klientów zwraca uwagę na cenę, nie powinna być ona decydującym kryterium podczas zakupu felg. Nie gwarantuje nam ona takiego okresu eksploatacji obręczy, jak byśmy tego oczekiwali. Dlatego tak istotne jest, by podczas internetowych zakupów wziąć pod uwagę jakość produktu oraz bezpieczeństwo jego użytkowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

słusznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.