Facebook Google+ Twitter

Kierowcy z MZK z transparentami wtargnęli do ratusza

To miał być protest przeciwko brakom pieniędzy na styczniowe wypłaty. Lecz w tym czasie obradujący radni udawali, że strajkujących zielonogórzan nie widzą. To, niestety, nie jest szopka noworoczna. To zdarzyło się naprawdę.

Cały galimatias powstał dlatego, że zielonogórscy samorządowcy jeszcze nie uchwalili tegorocznego budżetu. Mało tego, w projekcie z przewidywanej dotacji dla miejskiej komunikacji wycieli 4 mln zł. Radni z PO i PiS ręka w rękę nie zgodzili się ponadto na drastyczne podwyżki cen biletów, zadowalając się wzrostem o 10 procent. A dla komunikacji miejskiej to katastrofa.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego są więc wściekli.

Gorący kartofel podrzucił na początku prezydent miasta Janusz Kubicki (SLD), automatycznie wpisując do projektu budżetu Zielonej Góry kwotę 9 mln jako dotację dla MZK. Opozycja podniosła larum. Tym bardziej, że lewicowy Kubicki potem chciał z miejsca podnieść ceny biletów o 50 procent, by zrównoważyć „darmowe” fundusze do budżetowego zakładu. Radni z klubu SLD zacierali ręce, wiedząc, że inni coś tym muszą zrobić. Więc opozycji, czyli prawicy -
się dostało.

Do ratusza przyszło ponad 50 pracowników MZK. Dzierżyli w rękach transparenty z hasłami: „Radni, czy chcecie być likwidatorem MZK?!”, „MZK to wasz wybór”.

Nie obeszło się od skandalu. Radni nie chcieli ich zauważyć! Udawali, że ludzie stojący pod ścianą sali ratusza – nie istnieją. - Czemu nie chcecie z nami tu rozmawiać?! - nie ukrywali swojej dezaprobaty pracownicy MZK.

- To była sesja nadzwyczajna – próbuje skandal załagodzić przewodniczący Rady Miasta w rozmowie z Wiadomościami24pl, Adam Urbaniak (PO). - Nie wiedziałem, że ci państwo chcą zabrać głos do porządku obrad – dodaje.

Kiedy zniesmaczeni pracownicy MZK wyszli na zewnątrz ratusza, otoczyli ich radni z SLD. -
Proszę napisać, kto jak głosował! - brzmiał na zielonogórskim deptaku radny Andrzej Brachmański, były wiceminister MSWiA.

Przyłączył się do niego były marszałek województwa, Andrzej Bocheński (też SLD): -
Pieniądze się znajdą! - oświadczył. Potem już nic nie powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Następnym razem mogą wtargnąć z kałasznikowami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani, Ewo, Broniewskiego czas zacząć: a ja tego, tu cytatu nie pamietam, totez proszę o szczegóły... Dzięki Ci Marto, że jesteś przy mnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...Ale komuna się nie podda. Komuna śmiercią gardzi!... Do broni komunardzi!" /Wł. Broniewski "Komuna Paryska"/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Barbara Langner, dyrektor MZK nie ma złudzeń: będą radykalne zwolnienia pracowników. - 50 do 60 kierowców straci pracę - mówi."
"- Ciekawi mnie ilość pracowników administracji - mówi nam Anna Kochanowska z osiedla Chynów. - Byłam w MZK, strasznie mnie zdziwiła ilość kierowników na samym parterze budynku, chyba sześciu na dziesięciu pracowników! - oznajmia."

Ergo - zostaną sami kierownicy. Problem się rozwiąże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irku, krzycz dalej, bo chyba jesteś bratnią duszą. Zróbmy rewolucję na W24.Trzeba otwartości! Niech żyje Komuna Paryska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również, wszystkiego dobrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Irku, dzięki za wskazania, lecz dziś po Sylwestrze, na miły Bóg, z nikim tak poważnie nie moża było porozmawiać, nawet z dyrekor MZK, bo mówiła mi o wizji. Do tematu powrócę. Serdeczności. zb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygląda to rzeczywiście na rzucenie, tak jak Pan pisze, ziemniaka w ognisko. A wy go wyciągajcie. Proponuję osobistą rozmowę z bohaterami. Czuję ciekawe zakończenie awantury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Irku, galimatias jest, i nikt do jasnej cholery gorącego tego ziemniaka nie chce podnieść! Oto są nasi politycy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zbigniewie , i co? Bo kto winien to już wiemy. Ale co dalej? Wielki galimatias wyszedł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.