Facebook Google+ Twitter

Kierowcy z UK a przeszczepy

Nie mam żadnego zdjęcia dotyczącego tematu, ale mam wiedzę o obowiązkach kierowców np. w UK. Nie mam zamiaru wciskać kitu o przepisach drogowych i umiejętnościach kierowców z Wysp. Sprawa dotyczy zdrowia.

Mam rodzinę na Wyspach, dowiedziałem się że jedna osoba z rodziny robi kurs na prawo jazdy. Zapytałem niby mimochodem: "Jeżeli nie daj Boże coś się stanie, oddasz organy do transplantacji?"

Odpowiedź była krótka: "Tutaj zapisując się na kurs, automatycznie podpisujesz klauzulę, że w razie czego, oddajesz organy". Spodobała mi się ta decyzja, a nie takie trucie d... jak u nas. Ktoś ginie w wypadku, ale ma jeszcze sprawne niektóre organy, a na sali obok umiera człowiek, bo czeka na dawcę np. nerki. Wtedy zaczyna się walka o życie, bo trzeba rodzinę zapytać czy od zmarłego można przeszczepić organy. Najczęściej rodzina się zgadza, ale po co tyle czasu i takiej procedury? Chciałbym jeszcze dodać, że w UK większość ludzi oddaje swoje narządy do przeszczepów po śmierci, chyba że ktoś sobie tego nie życzy, ale takich którzy się nie godzą jest bardzo mało, a najczęściej są to emigranci innego wyznania.

Życzę oczywiście każdemu jak najwięcej zdrowia, ale życie mamy jedno. Jak ja umrę, a kiedyś na pewno to nastąpi, to chciałbym, by lekarze, oddali moje organy tym, którym mogą uratować życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak Mirku - zapis powinien być jasny i prosty każdy obywatel ginący w takim "zdarzeniu" powinien być "udostepniony" innym - ja bym zaproponował zapis innego typu - rodzina zmarłego może pisemnie odmówić i ma na to ograniczoną ilość czasu albo jeszcze skuteczniejsze rozwiązanie - każdy 18 latek odbierający dowód osobisty może sobie zastrzec czy w przypadku smierci zgadza się na pobranie organów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję ciekawego tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku,jak ważny ten materiał i Twoja postawa..podbudowałeś mnie tym materiałem:-))
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.