Facebook Google+ Twitter

Kierowcy znowu protestowali przeciw wysokim cenom paliw

Właśnie dziś odbył się od dawna zapowiadany protest kierowców Opolszczyzny, przeciwko zbyt wysokim cenom paliw. Protesty odbyły się w sześciu miastach województwa opolskiego: Brzegu, Opolu, Prudniku, Krapkowicach, Głubczycach i Kędzierzynie-Koźlu.

Tak kierowcy protestowali 19 stycznia w Prudniku. / Fot. Mateusz BireckiSwój protest kierowcy rozpoczęli w Prudniku, potem dołączyli się także kierowcy z innych miast. Prudniczanie już w południe wyruszyli na blokadę dwóch największych stacji w mieście. - Zaczynamy tak, jak ostatnio. O 14 może dojadą jeszcze ludzie, którzy o proteście dowiedzą się z mediów - powiedział na łamach lokalnego forum prudnicki koordynator, Wojciech Bogusławski. I nie mylił się. W Wiadomościach TVP1 o godz.13 była wzmianka o proteście, dzięki czemu do akcji dołączyli się kolejni kierowcy. W pozostałych miastach akcja rozpoczęła się o godzinie 14.

Forma taka jak zawsze


Protest wyglądał podobnie jak wcześniejsze. Kierowcy tankowali małe ilości paliwa, płacąc najdrobniejszym bilonem, przy tym myjąc dokładnie szyby w swoich samochodach. - "Cepeeniarze" mniej zarobią, bo w tym czasie mogłoby tankować o wiele więcej samochodów za większe pieniądze. Ale chodzi nam o to, by wymóc na właścicielach stacji obniżenie cen - mówi inicjator akcji, Łukasz Jasiński.

Kierowcy z Płocka wpadli nawet na pomysł protestu ogólnopolskiego. Jednak niewielka ilość, jaka pozostała do planowanego terminu protestu, pozwala myśleć, że płocka inicjatywa się nie powiedzie.

Zobacz jak protestowali kierowcy w Prudniku, w połowie stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

podziwiam mieszkańców Opolszczyzny za upór i konsekwencję, zresztą swoje możliwości pokazali przy podziale administracyjnym kraju, gdzie udało im się wywalczyć województwo, brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to niby w Sieradzu było i jest najdroższe paliwo, ale to jest szczegół bo paliwo powinno stanieć w Sieradzu ON cena 3,97

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę Ci powiedzieć, że mieszkam w Płocku i ceny paliwa w tym mieście są chyba najdroższe na Mazowszu, a nawet przypuszczam, że i w całej Polsce. Dlatego też ostatnio dużo można słyszeć o ogólnopolskiej akcji protestacyjnej organizowanej właśnie przez Płocczan. U nas były już dwa protesty w takim stylu jak wyżej przez Ciebie opisany, a w wkrótce ma być kolejny. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.