Facebook Google+ Twitter

Kierownik białostockiego sklepu "Biedronka" skazany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 11:01

Białostocki sąd orzekł, że kierownik sklepu "Biedronka" jest winny stawianych mu zarzutów. Sąd uznał, że Mariusz Ż. uporczywie naruszał prawa swoich pracowników. Skazał go za to na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 1600 zł grzywny.

Mariusz Ż. był kierownikiem rejonu. Nadzorował pracę w sklepach w Sokółce, Czarnej Białostockiej i Dąbrowie Białostockiej.
- Pracownicy Biedronki pracowali znacznie dłużej niż powinni - powiedziała sędzia Katarzyna Skindzier. - Często przychodzili do pracy pół godziny wcześniej, a potem zostawali w niej do późnych godzin nocnych. Sędzia zaznaczyła, że większość tych pracowników była zatrudniona na trzy czwarte etatu, więc powinni codziennie przepracować sześć godzin.
Zdaniem sądu Mariusz Ż. namawiał kierowników poszczególnych sklepów, by fałszowali ewidencję czasu pracy. Ponadto zmuszał pracowników, by przewozili wózkami widłowymi ciężary przekraczające dopuszczalne normy. Te normy to dla kobiet 80 kg, a dla mężczyzn 450 kg. Tymczasem w sklepach, którymi kierował Mariusz Ż. kobiety musiały przewozić wózkami widłowymi ręcznymi towary o wadze nawet 950 kg.
Oskarżony tłumaczył, że nic o tych praktykach nie wiedział, ale sąd mu nie uwierzył. Od wyroku tego można się jeszcze odwołać. Prokuratura żądała wyższej kary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marcin Kopeć
  • Marcin Kopeć
  • 30.09.2011 19:17

nudy na pudy co ty nie powiesz ten debil pojebany został wysłany do więzienia na 10 lat powinni mu dać 15 lat w huju

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.