Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34965 miejsce

Kierownik Biedronki w tarapatach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 15:01

Przed sądem w Białymstoku zakończył się proces kierownika sieci sklepów Biedronka, który zdaniem prokuratury łamał prawa pracownicze. Oskarżony nadzorował pracę sklepów w Sokółce, Czarnej Białostockiej i Dąbrowie Białostockiej.

Prokuratura zażądała dla oskarżonego kary dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć oraz zakazania mu pełnienia funkcji kierowniczych przez trzy lata. Ma to być kara za zmuszanie pracowników do dźwigania ciężarów ponad dopuszczalne normy oraz zlecanie im pracy w nadgodzinach, za którą nie otrzymywali wynagrodzenia.
Oskarżony nie przyznaje się do winy i żąda uniewinnienia. Wyjaśniał, że nie miał wpływu na wyposażenie sklepów, a więc na to - by wózki ręczne zastąpiono elektrycznymi. Wyrok za tydzień.
Nie będzie to pierwszy tego typu wyrok. Wcześniej trzy inne kierowniczki rejonów sieci sklepów Biedronka przyznały się do winy i dobrowolnie poddały się karze. Z kolei postępowanie karne wobec kierowników poszczególnych sklepów zostało umorzone. Sąd stwierdził bowiem, że w obawie przed utratą pracy, wykonywali oni polecenia swoich przełożonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.