Facebook Google+ Twitter

Kierunek Azja - Lubińscy podróżnicy wyruszają w świat

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-06-26 13:16

Bogusław Chamielec z ekipą słynnego alpinisty Krzysztofa Wielickiego będzie zdobywał Gasherbrum II, jeden z najwyższych himalajskich szczytów. Tomasz Protas w cztery miesiące chce przejechać na rowerze z Lubina do Irkucka.

Kierunek Azja - Lubińscy podróżnicy wyruszają na wakacyjne wyprawy

Bogusław Chamielec jest zafascynowany Azją. Technik-mechanik z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa Lubin jutro wylatuje z ekipą słynnego polskiego alpinisty Krzysztofa Wielickiego do Islamabadu. Celem wyprawy jest Gasherbrum II, jeden z najwyższych himalajskich szczytów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Bogusław Chamielec powróci do Polski 7 sierpnia jako pierwszy lubiński zdobywca ośmiotysięcznika. Wcześniej był już m.in. na szczytach Mont Blanc (4.807 m npm), Aconcagua (6.962 m npm) i Muztag-Ata (7.546 m npm).

Z kolei inny lubinianin, Tomasz Protas w cztery miesiące chce przejechać na rowerze 10 tysięcy kilometrów z Lubina do Irkucka. Student planował wyruszyć w drogę pod koniec czerwca, ale musi zaczekać jeszcze dwa-trzy tygodnie na zaproszenie z Rosji i wizę. – Poza tym jestem przygotowany do wyjazdu – mówił nam w piątek.
1 sierpnia ruszy rajd Transsyberia (Berlin-Bajkał), w którym jako kierowca pojedzie trzeci z lubińskich podróżników, Damian Czajkowski, student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

FOT. ARCHIWUM BOGUSŁAWA CHAMIELCA

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.