Facebook Google+ Twitter

Kierunkowskaz przyczyną wypadków drogowych? Wyniki konkursu

Pomimo dużego zainteresowania konkursem, nawet spoza granic naszego kraju, ostatecznie wpłynęło tylko kilka prac. Niestety, jurorzy nie doczekali się żadnej pracy z kategorii zdjęcie / obraz / rysunek.

Plakat, który promował konkurs. / Fot. MorfeuszPrzypomnijmy, konkurs literacko-fotograficzny pt. "Bezpieczeństwo - Twoją domeną na drodze" był wspólnie organizowany przez Tyską Stronę Poezji i Redakcję NOL Tychy. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i wyobraźni oraz kształtowanie bezpiecznych postaw wśród użytkowników ruchu drogowego.

Powołane jury, ze względu na małą liczbę nadesłanych prac, postanowiło przyznać jedno wyróżnienie. Otrzymał je "Hyumdai-Red" za utwór pt. "Polak na zakręcie...". Jak napisano w uzasadnieniu - przystępnie się go czyta, czuć rym i melodie tekstu. Sam autor pisze o swoim utworze, że opisany przez niego przypadek błędu kierowcy, stanowi bardzo istotną przyczynę wypadków drogowych.

Czy rzeczywiście tak jest? Po refleksję warto zajrzeć do tekstu wyróżnionego utworu, który został opublikowany na łamach TSP.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.