Facebook Google+ Twitter

Kijów i Kioto podpisały umowę o współpracy

Do wczorajszych podpisanych umów biznesowych dzisiaj dołączają następne. Podpisany został dokument o współpracy między Kijowem a Kioto. Stronę ukraińską reprezentował Andriej Gonczaruk, a japońską Daysaku Kadokava.

Podpisanie umowy partnerskiej Kijów - Kioto. / Fot. Biuro Prasowe Prezydenta Ukrainy

W podpisanym dzisiaj dokumencie obie strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy i wymiany doświadczeń przede wszystkim w zakresie rozwoju miast i gospodarki komunalnej.

Ma zostać nawiązana również współpraca w sferze naukowej i technicznej, a także w zakresie tworzenia wspólnych funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu będzie możliwa bardziej intensywna współpraca pomiędzy firmami z obu państw.

Dokument przewiduje także wymianę doświadczeń i umiejętności na innych polach: energooszczędne technologie, modernizacja transportu, ochrona dziedzictwa historycznego.

Niezmiernie ważnym aspektem podpisanego dzisiaj porozumienia jest ukraińsko - japońska współpraca w ramach protokołu z Kioto. Dzięki pomocy uzyskanej od Japończyków, Ukraińcy będą mogli na przykład poprawić jakość swojej wody, budować alternatywne systemy energetyczne i związane z produkcją ekologicznych paliw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A dziękuję p. Robercie.
Staram się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry wybór autorki aby pisać o ścianie wschodniej. Gratuluję awansu należał się za zaangażowanie i pasję.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.