Facebook Google+ Twitter

Kijów: Kryzys ekonomiczny a Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-07 22:08

Zdaniem ukraińskich fanów piłki nożnej, obecny kryzys ekonomiczny nie pokrzyżuje planów związanych z Euro 2012. Taką opinię wyrazili w rozmowie z Polskim Radiem.

Kilka dni temu pojawiły się w ukraińskich mediach informacje o tym, że Ukraina nie zdąży z budową dróg i hoteli, ale szybko zostały zdementowane. Wiele ukraińskich firm jednak przeżywa kryzys a część, tak jak huty w zagłębiu donieckim, zawiesiły produkcję i wysłały pracowników na urlopy.
Piłkarscy fani w Kijowie są optymistami i liczą na Euro 2012. Zapowiadają, że Ukraina da sobie radę z przygotowaniami.

"Powinniśmy zdążyć. Zaweźmiemy się i zdążymy" - mówią Polskiemu Radiu kijowscy kibice.
Większość z nich uważa, że "na początek trzeba zaprowadzić porządek w polityce". Jeśli chodzi o drogi i hotele, zdaniem kibiców, Ukraina ma już ich sporo, a pozostałe wybudowane zostaną bardzo szybko.
Są jednak i tacy, którzy nie wierzą w powodzenie polsko-ukraińskiego przedsięwzięcia. Twierdzą, że negatywny wpływ na procesy inwestycyjne ma kryzys ekonomiczny i dodają optymistycznie, że "jeśli pozbędziemy się wewnętrznych problemów z władzą, wszystko będzie OK".

Ukraina dostanie od Międzynarodowego Funduszu Walutowego prawie 16,5 miliarda dolarów kredytu. Zdaniem ekspertów, suma ta przy przeprowadzeniu reform gospodarczych powinna wystarczyć na przywrócenie stabilności ukraińskiej gospodarce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.