Facebook Google+ Twitter

Kijów najbrudniejszą stolicą w Europie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-09 14:14

Kijów został uznany za najbrudniejszą stolicę Europy. Tak wynika z opracowania „Zielony Indeks Miast Europejskich".

Spośród 30 miast naszego kontytnentu najczystsza jest Kopenhaga, a Kijów najbrudniejszy. Lepsza sytuacja ekologiczna jest nawet w prawie 13-milionowym Stambule oraz w innych stolicach państw Europy Wschodniej: Sofii, Bukareszcie, Belgradzie i Zagrzebiu, które zamykają listę.

Zła sytuacja ekologiczna Kijowa wynika nie tylko z obecności w mieście przemysłu, na przykład elektrowni niemal w samym centrum, ale też z ogromej liczby samochodów. Według stołecznego instytutu statystycznego, sytuacja pogarsza się. W pierwszych 9 miesiącach tego roku stołeczne przedsiębiorstwa wypuściły w powietrze prawie 2 razy więcej szkodliwych substancji niż w tym samym okresie zeszłego roku. Na jednego mieszkańca ukraińskiej stolicy przypada ponad 13 kilogramów tych substancji.

Wczoraj Ukraina dostała dwie anty-nagrody klimatyczne przyznawane w czasie ONZ-wskiego szczytu w Kopenhadze: za najmniej ambitne cele dotyczące ograniczania emisji gazów cieplarnianych oraz za brak informacji rządu, dokąd trafiają pieniądze ze sprzedaży zezwoleń na emisje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.