Facebook Google+ Twitter

Kijów niszczy dowody w sprawie Tymoszenko

Sprawa Julii Tymoszenko nie jest przyczyną, lecz objawem poważnej choroby państwa ukraińskiego. W zeszłym tygodniu funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wkroczyli do biura Rzecznika Praw Obywatelskich, co jest precedensem.

 / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKOTakie polecenie miała wydać Prokuratura Generalna, która jednak temu oficjalnie zaprzecza. Sprawa jest dość nietypowa, gdyż kilka tygodni temu na Ukrainie zmienił się rzecznik. Poprzednia szefowa biura, Nina Karpaczowa, która prowadziła szczegółowy monitoring sprawy Julii Tymoszenko i innych opozycyjnych polityków, zaapelowała do społeczności międzynarodowej o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

W wywiadzie dla Radia Swoboda wyraziła przekonanie, że celem przeszukania było zdobycie i przejęcie dokumentacji rzecznika dotyczącej byłej premier. Funkcjonariusze SBU wyłamali zamki, a pracownicy nie zostali wpuszczeniu do swoich pomieszczeń biurowych. Następnie kilka osób zostało przesłuchanych na okoliczność postępowania, które prowadziło biuro rzecznika w sprawie Tymoszenko. Prokuraturę w sposób szczególny interesują zdjęcia wykonane byłej premier podczas jej pobytu w kolonii karnej. Zapewne ma to związek z ostatnim poturbowaniem Tymoszenko przez strażników więziennych podczas przymusowego przewiezienia jej do szpitala.

Podczas gdy Europa krytykuje rozgrywki Euro 2012 i szykuje się do ich bojkotu, Ukraina kontynuuje czystki na scenie politycznej, przygotowując się do jesiennych wyborów parlamentarnych. Teraz, oprócz uciskania opozycji, rząd zabrał się za „uporządkowanie” instytucji, które w państwach demokratycznych stoją na straży praw człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Grzegorz, dlatego spytałem o źródło informacji. W internecie jest mnóstwo różnych informacji. Statystyka nie ma sensu, gdy wprowadzimy dane z "sufitu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kupują czy mówią, że kupują?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miro
 • Miro
 • 06.05.2012 15:44

@Grzegorz Wink
Niemcy znacznie bogatsze od Polski i Bułgarii kupują gaz od Rosji za 340$/1000m3.
Więc kto okrada kraje postkomunistyczne a kto na nas Polakach kreci geszeft i przy aktywnym udziale w tym procederze :Rosji i Niemiec!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bułgaria kupuje rosyjski gaz po 600 USD za 1000 m sześc. To jest oficjalna informacja rządu Bułgarii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Sowa
 • Sowa
 • 06.05.2012 15:21

Julka przerąbała swoją szansę jak zmarnowała Pomarańczową Rewolucję . Ukraińcy wybrali Janukowycza , dlaczego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak nie zmanipulowany
 • Polak nie zmanipulowany
 • 06.05.2012 13:37

Proszę i to sobie poczytać
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/na-czym-skupiaj%C4%85-uwag%C4%99-niemieckie-media-w-polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń
dowody
 • dowody
 • 06.05.2012 13:16

@Marek Chorążewicz Dzisiaj 11:39

http://biznes.onet.pl/eksperci-w-polsce-powinien-powstac-hub-gazowy,18572,5107982,news-detal

Można wziąć z tego tematu dane o cenie gazu , który kupujemy z Rosji.
W USA huby przyczyniły się do szybkiej liberalizacji rynku gazu. Obecnie najważniejszym z nich jest Henry Hub, względem którego ustala się kurs gazu na Nymex. Cena gazu w tym hubie wynosi obecnie ok. 70 dolarów za 1 tys. metrów sześć., podczas gdy za rosyjski gaz, zgodnie z formułą cenową opartą o ceny ropy naftowej (która obecnie jest stosunkowo wysoka - w środę za baryłkę Berent trzeba zapłacić ok. 117 dol.), Polska płaci obecnie ok. 500 dolarów za 1 tys. metrów sześciennych. Podobne huby, jak w USA, funkcjonują też w Europie Zachodniej. Hub może mieć charakter fizyczny (np. punkt odbioru gazu rosyjskiego w Baumgarten, w Austrii) lub wirtualny (np. giełda gazu w Wielkiej Brytanii).

Komentarz został ukrytyrozwiń
CH4,CH4,C3H6, N2,H2S,CO2
 • CH4,CH4,C3H6, N2,H2S,CO2
 • 06.05.2012 13:12

@Marek Chorążewicz .Czy ty udajesz głupka czy robisz tak sobie dla jaj .Jednak możesz sobie tutaj poczytać i inni rowniez .

@Marek Chorążewicz
http://biznes.onet.pl/eksperci-w-polsce-powinien-powstac-hub-gazowy,18572,5107982,news-detal

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może dlatego, że obdukcja nie wykazała zmian na skórze chciano się przyjrzeć fotografiom?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antyleming
 • Antyleming
 • 06.05.2012 13:04

"Teraz, oprócz uciskania opozycji, rząd zabrał się za „uporządkowanie” instytucji, które w państwach demokratycznych stoją na straży praw człowieka." - tak samo jak w tuskolandzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.