Facebook Google+ Twitter

Kijów: Operator rosyjskiego kanału ,,Rossija'' zatrzymany na lotnisku Boryspol

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 13:43

Odmówiono mu wjazdu na Ukrainę z powodu rozpowszechniania kłamliwych informacji dotyczących współpracy Kijowa z Tbilisi.

Operator Igor Biełokopytow przyjechał na Ukrainę, aby zrealizować kolejny film dokumentalny. Zatrzymali go funkcjonariusze straży granicznej.

"Zostałem poinformowany, że mam 5-letni zakaz wjazdu za kłamliwą propagandę przeciwko Ukrainie" - powiedział rosyjskiej agencji RIA Nowosti Igor Biełokopytow.

Operator współpracuje ze znanym dziennikarzem Arkadijem Mamontowem. Poprzedni film - "Swój - obcy" poświęcony był udziałowi ukraińskich rezerwistów po stronie gruzińskiej w ubiegłorocznej wojnie Moskwy z Tbilisi. 3 lata temu nakręcili oni dokument o tajnych więzieniach CIA na Ukrainie. W obydwu przypadkach władze w Kijowie zaprzeczały tym zarzutom.

Tymczasem w piątek ukraińska gazeta "Segodnia" należąca do sponsora i deputowanego Partii Regionów Rinata Achmetowa, poinformowała, że specjaliści z Ukrainy byli w Gruzji w czasie ubiegłorocznego konfliktu. Dziennik powołuje się na własne źródła w ukraińskiej Prokuraturze Generalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.