Facebook Google+ Twitter

Kijów: Rozbiórka centrum handlowego - podejście trzecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-19 16:30

W Kijowie po raz trzeci rozpoczęto rozbiórkę budowy centrum handlowego przed Stadionem Olimpijskim, gdzie mają odbyć się mecze Euro 2012. Na jego likwidację naciska UEFA, która twierdzi, że centrum blokuje wyjścia ze stadionu.

Za pierwszym razem rozbiórkę rozpoczęto w maju i trwała 15 minut, za drugim razem, w lipcu, prace zakończyły się po kilku dniach, po wyjeździe z Kijowa szefa UEFA Michela Platini. Tym razem, mają one potrwać maksimum trzy miesiące, do pełnej likwidacji budowanego centrum handlowego.

"To pierwszy dzień w pełni zgodnej z prawem rozbiórki" - powiedział Witalij Żurawskyj z kijowskiej administracji. Podkreślił, że jej rozpoczęcie było odkładane, aż do momentu odpowiedniej decyzji rządu, dotyczącej finansowania robót. Osiągnięto także porozumienie, co do finansowej rekompensaty dla właściciela nie dokończonego centrum handlowego.

Modernizacją stadionu ma się zająć niemiecka firma GMP. Taką decyzję ogłosiła strona ukraińska w czasie poniedziałkowych rozmów w Warszawie. Zrezygnowano z usług zwycięzcy przetargu, tajwańskiej pracowni Archasia. Nie wiadomo, jakie są podstawy obydwu decyzji. Oficjalnie, Chińczycy nie przedstawili odpowiednich dokumentów. Wersja nieoficjalna mówi, że nie zgodzili się na podwykonawców proponowanych przez Ukraińców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.